سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

به همت کانون خیریه ریحانه‌النبی(س)؛

بازارچه‌های مهربانی در دانشگاه علوم پزشکی قم برپا می‌شود/کمک ۳۳۰ میلیون ریالی دانشجویان به نیازمندان

کانون ریحانه النبی

دبیر کانون خیریه دانشجویی ریحانه‌النبی(س) دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: طی یک ماه اخیر اعضای این کانون مشغول برنامه‌ریزی برای برپایی بازارچه‌های مهربانی بوده‌اند تا با فروش اقلام مختلف، درآمد حاصل از آنرا برای کمک به کودکان نیازمند به ویژه ایتام استفاده کنند.

دبیر کانون خیریه دانشجویی ریحانه‌النبی(س) طی گفت‌وگویی با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا از قم، با اشاره به بخشی از فعالیت‌های انجام شده در کانون خیریه دانشجویی ریحانه‌النبی(س) دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار کرد: امسال در شب شهادت امام علی(ع) با استفاده از کمک ۳۰۰ میلیون ریالی دانشجویان و اساتید دانشگاه ۲۷۲ بسته غذایی تهیه و در میان نیازمندان مناطق محروم استان قم توزیع شد.

"داوودی" از اطعام غذا نیازمندان به مناسبت روز عید غدیر یاد کرد و افزود: در ابتدای سال تحصیلی با هزینه‌ای بالغ بر ۳۰ میلیون ریال ۲۰۰ بسته لوازم‌التحریر تهیه و در میان دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع کردیم.

دبیر کانون خیریه دانشجویی ریحانه‌النبی(س) دانشگاه علوم پزشکی قم خاطرنشان کرد: طی یک ماه اخیر اعضای این کانون مشغول برنامه‌ریزی برای برپایی بازارچه‌های مهربانی بوده‌اند تا در این بازارچه‌ها اقلام مختلف را به فروش رسانده و از درآمد آن برای کمک به کودکان نیازمند به ویژه ایتام استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یکی از بازارچه‌های مهربانی از ۲۱ الی ۲۳ آبان‌ماه در پردیس دانشگاهی برپا می‌شود، عنوان کرد: این بازارچه‌ها طی ۲۷ الی ۲۹ ماه جاری در دانشکده بهداشت، ۲۷ و ۲۸ این ماه در دانشکده پرستاری و مامایی و همچنین ۲۹ آبان‌ماه مهمان دانشکده دندان پزشکی خواهند بود.

داوودی ادامه داد: امسال طرح دست‌سازهای آسمانی را دنبال کردیم و دستاوردهای دانشجویان را در قالب این طرح بفروش رسانده و از درآمد آن برای کمک به نیازمندان استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه اعضای کانون ریحانه‌النبی(س) به صورت مستمر برای رفع مشکلات کودکان نیازمند درحال تلاش هستند، گفت: کمک کردن به دیگران و توجه به یکدیگر جاذبه خاصی دارد و موجب نشاط و امیدواری بیشتر افراد به ویژه جوانان می‌شود.

داوودی با تاکید بر اینکه همکاری و همیاری مستمر مسئولان دانشگاه به ویژه معاونت فرهنگی و دانشجویی قابل توجه بوده است، تصریح کرد: هر چند برخی از دلخوری‌ها گاهی پیش آمده است اما هدف ما ترویج کار خیر در دانشگاه علوم پزشکی است تا اینکه در آینده بتوانیم پزشکان خیر را به جامعه تحویل دهیم و این هدف بزرگ از مشکلات کوچک تاثیری نمی‌پذیرد.

وی ضمن تقدیر از مشارکت دانشجویان در اجرای طرح‌های خداپسندانه کانون ریحانه‌النبی(س) خاطرنشان کرد: همراهی اساتید، کارمندان و مسئولان دانشگاه با این کانون در ابعاد مختلف فرهنگی و مالی می‌تواند موجب حمایت بیشتر دانشجویان شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.