چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹

کارگاه مهارتهای زندگی ویژه دانشجویان ورودی 97 در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

کارگاه مهارتهای زندگی ویژه دانشجویان ورودی 97 در دانشگاه علوم پزشکی جهرم

این کارگاه ها به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی جهت آشنایی دانشجویان ورودی 97 دانشگاه و با هدف ارتقاء سطح کیفی روابط اجتماعی دانشجویان برگزار شد .

به گزارش مفدا-جهرم : جواد قاسمی رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی از برگزاری کارگاه "مهارت‌های زندگی دانشجویی" در دانشگاه علوم پزشکی جهرم به دانشجویان خبر داد و گفت : مشاورین اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویی این کارگاه ها را از مهر ماه 97 آغاز و تا آبان ماه به پایان رسانده اند .


قاسمی با بیان اینکه کارگاه مهارت‌های زندگی دانشجویی به صورت چند مرحله ای برای دانشجویان جدید دانشگاه برگزار شد افزود : مهارت‌های زندگی دانشجویی یکی از پیش نیازهای مهم زندگی اجتماعی در خوابگاه های دانشجویی و نوع ارتباط افراد با هم است .

وی عنوان داشت این کارگاه ها تمرینی برای تقویت آن دسته از مهارتهایی است که دانشجویان به نحوی در طول زندگی خود آموخته‌اند. ومهارت‌های زندگی توانایی‌هایی هستند که با تمرین مداوم پرورش می‌یابند و شخص را برای روبه‌رو شدن با مسایل روزانه زندگی، افزایش توانایی‌های روانی،اجتماعی وبهداشتی آماده می‌کنند . همچنین می‌توان مهارت‌های زندگی را مجموعه‌ای از مهارت‌ها و شایستگی‌های فردی و گروهی دانست که افراد برای زیستن در هزاره جدید به آن نیازمند می‌باشند. همزمان با یادگیری تسلط و استقرار، در این مهارت‌ها فرد علاوه بر رسیدن به آرامش و تعادل در زندگی فردی و اجتماعی به ایفای نقش در زندگی خود می‌پردازد.

وی در پایان عنوان داشت :  آموزش روابط بین فردی دانشجویانی که تحول در آگاهی خود را نیاز فوری می‌دانند و این نیاز در کنار آمادگی هزاران دانشجوی این مرز و بوم برای تغییر درمهارتهای زندگی دانشجویی را به صراحت نشان می‌دهد امری ضروری است .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.