جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۷

افتتاح کتابخانه ای در کمپ ترک اعتیاد، توسط کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کتابخانه

به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی در کمپ ترک اعتیاد منطقه لاکان رشت کتابخانه ای توسط کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح شد.

امیر حسین یوسفی دبیر کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در گفت و گو با مفدا گیلان گفت:طرح "یک کتاب تا کتابخانه" کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با افزایش سطح فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی، افزایش مشارکت دانشگاهیان در فعالیت‌های جهادی، افزایش روحیه جهادی و کمک رسانی، کاهش فقر فرهنگی و... از دی ماه ۹۶ شروع به کار کرد.

وی ادامه داد: پس از جمع آوری ۲۰۰۰ جلد کتاب از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، فاز اول این طرح با اهدا چندین مجموعه کنکوری به دانش آموزان نیازمندان و تحت پوشش کمیته امداد در نقاط مختلف استان توزیع شد.

یوسفی اضافه کرد: در مرحله بعدی با در نظرگرفتن رابطه مستقیم اعتیاد و کاهش مطالعه و سطح فرهنگی، به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی، کتابخانه‌ای در کمپ ترک اعتیادی در لاکان تاسیس کردیم تا افرادی که در تلاش برای ترک اعتیاد هستند با افزایش سطح فرهنگی و اجتماعی به جامعه برگردند همچنین با فضاسازی محیط کمپ در جهت فرهنگ کتابخوانی تلاش شد.

وی اضافه کرد: کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، برای ارتقای سطح فرهنگ مطالعه و ترویج کتابخوانی برای عموم مردم، تمهیداتی در راستای ایجاد ایستگاه های مطالعاتی در سطح یکی از شهرهای حاشیه ای استان در نظرگرفته و در دست انجام است.

دبیر کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: دست یابی به این مهم(ترویج کتابخوانی و غنی سازی فرهنگ مطالعه و کاهش فقر فرهنگی جامعه و با درنظرگرفتن این موارد در کنار فقرمالی نیازمندان) فعالیت‌های بنیادین و مداوم بسیاری را می طلبید که کانون فعالیت های جهادی طی چندین برنامه سعی بر آن داشته تابه تمامی ابعاد توجه داشته باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.