شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۷

گفتگو با نگین ساجدی‌مهر دبیر سابق انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت

نگین ساجدی مهر

نگین ساجدی‌مهر دبیر سابق انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت است که هم‌اکنون عضو شورای مرکزی انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت و همچنین عضو شورای مرکزی شورای صنفی مجتمع گلدشت هست.

نگین ساجدی‌مهر دبیر سابق انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت است که هم‌اکنون عضو شورای مرکزی انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت و همچنین عضو شورای مرکزی شورای صنفی مجتمع گلدشت هست. مفدا با وی گفتگویی انجام داده است که در ذیل می‌خوانیم:

خبرنگار مفدا لرستان:خودتان را برای مخاطبان ما معرفی کنید.

_نگین ساجدی‌مهر هستم دانشجوی ترم هفتم فناوری اطلاعات سلامت،دبیر سابق انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت و برای مدت کوتاهی نیز دبیر کمیته‌ی تحقیقات دانشجویی دانشکده‌ی پیراپزشکی.

هم اکنون نیز عضو شورای مرکزی انجمن علمی فناوری اطلاعات سلامت و همچنین عضو شورای مرکزی شورای صنفی مجتمع گلدشت هستم.

خبرنگار مفدا لرستان: از تجاربتان در سه حیطه‌ی انجمن علمی،کمیته‌ی تحقیقات و شورای صنفی بگویید.

_حضور در انجمن علمی بهترین تجربه در طول دوران تحصیلم است. به واسطه‌ی فعالیت در انجمن با اساتید دلسوز و دانشجویان با انگیزه ای آشنا شدم که در شکل‌گیری آینده‌ی تحصیلی‌ام تاثیرگذار بودند.

به عقیده‌ی من کمیته‌ی تحقیقات به کار گروهی قوی‌تری نیاز دارد،  اما شورای صنفی شورایی است که در مجتمع ما کارش همان روز انتخابات و انتخاب دبیر به پایان رسید.

بابت تمام آرایی که به بنده داده شد و کارهایی که انجام نشد عذرخواهی می‌کنم.

خبرنگار مفدا لرستان: کدام یک از این فعالیت‌ها بیشتر برایتان چالش برانگیز بود؟

_ کمیته تحقیقات. با مقایسه فعالیت هایم متوجه این قضیه شدم که با فعالیت‌های مستقل تری همچون انجمن علمی راحت‌تر کنار می‌آیم. کمیته تحقیقات به دلیل اینکه تحت نظر اساتید است استقلال کمتری دارد و به تبع آن چالش برانگیزتر.

خبرنگار مفدا لرستان: شما استعداد درخشان نیز هستید. از قبل برای آن برنامه داشتید؟

_از ترم دوم با دوستان استعداد درخشان آشنا شدم. به نظر بنده اولین وظیفه‌ی دانشجو توجه به بعد آموزشی است، من نیز توانستم امتیاز این بخش را به دست آورم. کسب امتیازی ارزشمند از ساده‌ترین روش.

خبرنگار مفدا لرستان: خیلی از دانشجویان شرکت در فعالیت‌های علمی فرهنگی را مانعی برای درس خواندن می دانند توصیه‌ی شما به آنها چیست؟

_کسی که به عنوان دانشجو وارد دانشگاه می‌شود باید به یک پرسش پاسخ دهد؛"اگر قرار است که فقط به بعد آموزشی و درس خواندن بپردازد فرق او با یک دانش‌آموز چیست؟"با اندکی تحقیق و پرس‌جو می‌توان استعداد و علاقه خود را در دانشگاه پیدا کرد و همزمان به هر دو بعد آموزشی و فعالیت‌های غیر درسی پرداخت.

خبرنگار مفدا لرستان:خیلی از این دانشجویان می‌خواهند بدانند که انجام فعالیت‌های غیر درسی چه سودی برای آنان دارد نظر شما در این زمینه چیست؟

_این موضوع برای دانشجویان مختلف متفاوت است و بستگی به هدف  خود دانشجو دارد. خوشبختانه حوزه‌ی فعالیت‌های علمی فرهنگی در دانشگاه بسیار گسترده است و هر دانشجویی به راحتی می‌تواند استعداد و علاقه خود را پیدا کند. به تعبیر من وقت گذاشتن برای علاقه یعنی رسیدن به سود و موفقیت.

خبرنگار مفدالرستان:از دیدگاه شما علت کم شدن انگیزه‌ی دانشجویان برای انجام این قبیل فعالیت‌ها چیست؟

_شاید آنطور که باید به جایگاه دانشجو بها داده نمی‌شود. دانشجویی‌که بی هیچ چشمداشتی داوطلبانه فعالیت می‌کند و دست آخر حداقل‌ها نیز برایش فراهم نمی‌شود بی‌شک نتیجه‌اش چیزی جز بی‌انگیزه شدنش نیست

خبرنگار مفدا لرستان: و اما شما بین انجمن علمی،کمیته‌ی تحقیقات و شورای صنفی کدام را ترجیح می‌دهید؟

_بی شک انجمن علمی را انتخاب می‌کنم.آن هم به دلیل عشق و علاقه‌ای که به رشته‌ام دارم  همچنین به‌خاطر وجود حس استقلال و علاقه‌ای که به اساتیدی همچون دکتر صمدبیک دارم.

_خبرنگار مفدا لرستان:به نظر شما کدام یک از این سه نهاد در کارش موفق‌تر بوده؟

_انجمن علمی. چون توانسته خود را کم کم به دانشجویان بشناسد و به دلیل استقلالی که دارد می‌تواند سایر فعالیت‌ها را نیز به گونه‌ای پوشش دهد.

_خبرنگار مفدا لرستان:برنامه‌ات برای بعداز  فارغ التحصیلی چیست؟

_انشالله کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر.

خبرنگار مفدا لرستان:و کلام آخر!

_امیدوارم دانشگاه برنامه‌ای درخور،برای توجیه دانشجویان از همان ترم‌های پایین درنظر بگیرد که آن‌ها مسیر خود را از همان ابتدا با شناخت کافی انتخاب کنند کاری که برای ما انجام نشد

سارا کوه‌نشین خبرنگار مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.