دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۹

همایش توجیهی اردوهای جهادی و تقدیر از جهادگران

همایش اردوی جهادی لرستان

همایش توجیهی دست اندرکاران اردوهای جهادی بهداشتی درمانی، بیمارستان‌های ثابت و صحرایی، تیم‌های تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی استان با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با حضور فرمانده سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

 همایش توجیهی دست اندرکاران اردوهای جهادی بهداشتی درمانی، بیمارستان‌های ثابت و صحرایی، تیم‌های تخصصی و عمومی بسیج جامعه پزشکی استان با اعضای هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی لرستان و با حضور سردار کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان و همچنین دکتر ساکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

در این نشست که در سالن اجتماعات دانشکده بهداشت و پیراپزشکی گلدشت برگزار شد، مسئول بسیج جامعه پزشکی استان لرستان ضمن تبریک روز دانشجو شمایی از برنامه‌های بسیج جامعه پزشکی استان در راستای اردوهای جهادی را ارائه داد.

نبی‌اله شمس در این باره گفت: ما در سال گذشته افتخار اعزام بیش از ۵۰۰ تیم تخصصی، عمومی و آموزشی و بیش از ۱۰ پرواز بالگرد که منجر به ارائه خدمت به حدود ۱۵ هزار نفر شد را داشتیم.

وی همچنین عنوان کرد: علاوه بر این، ما همکاری های خوبی با تشکل‌های غیر دولتی مختلف داریم که به انواع مختلف حامی اقشار محروم جامعه هستند. شمس در ادامه از همکاری و حمایت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تشکر کرد و ابراز داشت:  بیش از ۵ هزار پزشک و پیراپزشک عضو بسیج جامعه پزشکی داریم که بدون چشم داشت با ما همکاری می‌کنند و بعضا برگزیدگان کشوری هستند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی لرستان در پایان علاوه بر اعزام تیم به مناطق محروم برپایی بیمارستان‌های ثابت و صحرایی را در مناطق محروم از مهم‌ترین برنامه‌های این سازمان عنوان کرد و تأکید  کرد: قطعا هیچ یک از این برنامه ها بدون همکاری شما عزیزان میسر نخواهد شد و از این بابت سپاسگزارم.

فرمانده سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان نیز در این نشست ضمن تقدیر از دست اندرکاران برگزاری جلسه، اظهارات خود را با بیان فراز پایانی آیه الکرسی آغاز کرد و گفت: خداوند در این آیه نور و ظلمات را با هم مقایسه می‌کند که در آن نور همواره واحد و مفرد و ظلمات به صورت جمع عنوان می‌شود.

سردار کشکولی  اظهار داشت: ما باید ریشه‌ی محرومیت را پیدا کنیم چرا که در این زمینه هنوز خوب عمل نکردیم.
وی در ادامه به روایتی از امیر المومنین(ع) اشاره کرد و به نقل از ایشان گفت: هیچ کاخی برافراشته نخواهد شد مگر هزاران خانه ویران شود.

فرمانده سپاه حضرت ابولفضل (ع) لرستان تأکید کرد: مقابله با فقر و محرومیت‌زدایی یکی ازفلسفه‌های وجودی انقلاب اسلامی بوده است که متأسفانه ابرقدرتها نمی‌خواهند اجازه بدهند که انقلاب به این هدف خود برسد و سعی می‌کنند با ممانعت از محرومیت زدایی محبوبیت انقلاب را در بین مردم خدشه دار کنند.

سردار کشکولی گفت: البته محرومیتی که در مناطق مختلف کشور وجود دارد مربوط به این دوره نیست و به ظلم و جور حکومت های پادشاهی در بیش از ۲۰۰۰ سال گذشته بر می گردد. وی ادامه داد: در ۳۷ سال بعد از پیروزی انقلاب تلاش های زیادی صورت گرفته است اما عمق محرومیت به حدی است که خیلی بیشتر از اینها نیاز به همت و تلاش است. وی همچنین گفت: مادامی که دولت‌های مستبد وجود دارند محرومیت زدایی بسیار مشکل خواهد بود.

سردار مرتضی کشکولی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خطاب به دانشجویان که فرمودند این مردم هستند که ولی نعمت های ما هستند، افزایش کارآمدی نظام در رفع مشکلات اقتصادی، تقویت عناصر ماندگار ساز انقلاب، تقویت زمینه افزایش اقتدار ملی و رفع چهره فقر و محرومیت از مناطق محروم کشور را چهار دغدغه‌ی معظم له عنوان کرد و گفت: بنده ضمن تشکر از قشر دانشجویان از ایشان توقعاتی دارم که شامل اهتمام مردم‌داری و مردم یاری، توسعه و هدفمندسازی فرهنگ محرومیت‌زدایی و همچنین دغدغه‌مند و دردمند کردن قشر دانشجویان می شوند.

وی با اشاره به برنامه های محرومیت‌زدایی سپاه حضرت ابولفضل(ع) در لرستان عنوان کرد: برای شروع این برنامه ۱۰۰ دهستان را در نظر گرفته‌ایم که زیر مجموعه‌های زلقی، شاهیوند، کشور، میربگ جنوبی و هومیان می باشند.

سردار کشکولی در پایان گفت: این برنامه در چهار بعد زیرساخت، بهداشت و درمان، فرهنگ و اشتغال‌زایی خواهد بود که برای عملی شدن آن به ویژه در بحث بهداشت و درمان به کمک های مجموعه ی دانشگاه علوم پزشکی استان نیازمندیم.

گفتنی است در پایان نشست و با حضور سردار مرتضی کشکولی، دکتر کوروش ساکی و حجت الاسلام و المسلمین رضا مرادیان(مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان) از تلاشگران اردوهای جهادی تقدیر به عمل آمد.

در حاشیه این مراسم عکس‌های اردو  به نمایش گذاشته شد و مستندی که از اردوی جهادی ساخته شده بود، پخش شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.