یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳

از سوی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت اعلام شد:

فراخوان اعلام آمادگی اولیه برای حضور در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

خبر

از سوی دکتر عباس عطوف، مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت، فراخوان اعلام آمادگی اولیه برای حضور درچهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اعلام شد. دانشگاه‌ها باید آمادگی اولیه خود برای حضور در این المپیاد حداکثر را تا تاریخ ۳۰ آذر ماه اعلام کنند.

دکتر عباس عطوف در گفت و گو با بخش خبر ورزشی مفدا با اعلام  این که توسعه ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از سیاست‌های راهبردی معاونت فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال ۱۳۹۳ است، گفت: در همین راستا تاکنون سه دوره المپیاد برای دانشجویان دختر و پسر بصورت یک سال در میان برگزار شده است لیکن با توجه به علاقه مندی و استقبال دانشجویان از ورزش‌های همگانی  و در راستای افزایش هرچه بیشتر  آمادگی جسمانی  دانشجویان و گسترش فضایی شاد توام با نشاط و امید در دانشگاه‌های علوم پزشکی و پیشگیری هر چه بیشتر از آسیب‌های اجتماعی که دغدغه سطوح عالی نظام است، با موافقت معاون فرهنگی و  دانشجویی وزارت بهداشت مقرر شد  در سال‌جاری برای نخستین بار المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان دانشگاهای علوم پزشکی در دو بخش دختران و پسران برگزار شود.
 به گفته دکتر عطوف دانشگاه‌ها باید آمادگی اولیه خود برای حضور در این المپیاد را حداکثر تا تاریخ ۳۰ آذرماه سالجاری اعلام کنند.

  مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  در دو بخش دختران و پسران  در دو بازه زمانی مجزا در ۸ رشته ورزشی  برگزار خواهد شد.      
وی افزود: ۸ رشته ورزشی دارت، فوتبال رومیزی، فریزبی، داژبال، طناب زنی، آمادگی جسمانی، طناب کشی و روبیک رشته هایی هستند که دانشجویان در  چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی در آن به رقابت خواهند پرداخت. در این المپیاد رقابت در رشته‌های  دارت، فریزبی، آمادگی جسمانی و روبیک به صورت انفرادی و در رشته‌های فوتبال روی میزی، داژبال و طناب کشی به صورت تیمی برگزار خواهد شد و تنها رشته‌ای که به صورت انفرادی و تیمی برگزار خواهد شد رشته طناب زنی است.
مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان اینکه حداکثر ورزشکاران شرکت کننده از هر دانشگاه  در  ۸ رشته ورزشی ۲۱ ورزشکار در بخش  دختران و ۲۱ ورزشکار در بخش پسران خواهد بود، افزود : با احتساب سرپرستان، مربیان و همراهان تیم (۷ نفر) حداکثر نفرات هر کاروان ورزشی در این المپیاد ۲۸ نفر پیش بینی شده است.
در این المپیاد که اسفندماه امسال برگزار خواهد شد، تعداد شرکت کنندگان به تفکیک در رشته های دارت یک نفر، فوتبال رومیزی دو نفر، فریزبی دو نفر، داژبال ۵ نفر، طناب زنی ۴ نفر، آمادگی جسمانی یک نفر، طناب کشی ۵ نفر و روبیک یک نفر اعلام شده است.
گفتنی است بر اساس اعلام اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت، در این المپیاد هر دانشجو می‌تواند تنها در یک رشته ورزشی شرکت کند و دانشجویان دختر که در این المپیاد شرکت می‌کنند، حق شرکت در المپیاد قهرمانی سال بعد (۹۸) را نخواهند داشت. همچنین دانشجویان پسر که در المپیاد قهرمانی سال ۹۷ شرکت داشته‌اند، حق شرکت در المپیاد همگانی سال جاری را نخواهند داشت.

عناوین رشته‌های ورزشی و تعداد نفرات هر کاروان در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی در قالب جدول به شرح زیر است:

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.