دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۰

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

برگزاری کارگاه آموزش مهارت های قبل از ازدواج در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

کارگاه ازدواج

رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از برگزاری کارگاه آموزش مهارت های قبل از ازدواج در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد.

به گزارش مفدا گیلان، فهیمه سحری رییس اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه  برگزاری کارگاه آموزشی قبل ازدواج اظهار کرد: این دوره در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای سلامت روان توسط مدرس حسین احمددوست مشاور خانواده اداره مشاوره دانشجویی در روز یکشنبه ۲۷ آبان در دانشکده بهداشت برگزار شد.

وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی مدرس دوره  با اشاره به اهمیت و فلسفه ازدواج  به بیان مولفه های مهم در انتخاب همسر، نقش شخصیت در ازدواج؛ دوره آشنایی و،نامزدی و ویژگی های آن، عقد و سال اول زندگی و ایجاد و ارتقای  کیفیت زناشویی در قالب فعالیت گروهی  پرداختند.

سحری افزود: یکی از آسیب های اصلی در قشر جوان افزایش نرخ طلاق و یکی از عوامل اصلی در افزایش نرخ طلاق عدم آگاهی و شناخت متقابل زوجین برای ایجاد رابطه سالم است.

وی با اشاره به اینکه تحصیلات لازمه ازدواج موفق نیست گفت: در فرآینده سیستم آموزشی چه در مقاطع تحصیلی و چه تکمیلی مباحث آموزش قبل از ازدواج به صورت رسمی آموزش داده نمی شود و نتیجه این عدم آگاهی افزایش سطح طلاق در بین نسل تحصیل کرده امروز است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.