دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۷

توسط کانون قرآن و عترت دانشگاه برگزار شد

کرسی تلاوت در مسجد الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی لرستان

محفل انس

کرسی تلاوت توسط کانون قرآن و عترت با حضور وحید کرمی دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا لرستان، ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۷ کانون قران و عترت دانشگاه کرسی تلاوت در مسجد الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار کرد و آیات ۷۳ تا ۸۲ سوره توبه با موضوع نحوه برخورد با کفار، عدم بخشش کفار از سوی خداوند  و با قرائت وحید کرمی قاری استانی مورد تفسیر قرار گرفت.

وی در بخش از سخنان خود گفت: آیه ۷۳ سوره توبه می‌گوید: یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ جَاهِدِ الْکُفَّارَ وَالْمُنَافِقِینَ وَاغْلُظْ عَلَیْهِمْ ۚ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ ۖ وَبِئْسَ الْمَصِیرُ به مفهوم "ای پیامبر با کافران و منافقان بستیز و بر آنان سخت بگیر و جایگاه آنهاجهنم و بد سرانجامی است. "

 وی مفهوم این سوره را اینگونه شرح داد: ای پیامبر با نهایت کوشش و جدیت باکفار و منافقان مواجه شو، چون (جهاد) به معنای نهایت درجه کوشش و مقاومت است، چه با زبان و چه با دست، تا آنجا که منجر به کارزار شود، اما در لسان قرآن بیشتر به معنای جنگ و کارزار بکار رفته و منظور از کفار کسانی هستند که مخالفت و دشمنی خود را علنی و آشکار نموده‌اند.

ایشان در ادامه گفت: تمامی سوره توبه در مدینه نازل شده و در سال نهم هجرت نازل شد و فتح مکه در سال هشتم بود و آخرین سوره‌ای که در مدینه بر رسول خدا صلی اللَه علیه و آله نازل شد همین سوره مبارکه بود.

این سوره در ترتیب مصحف نهمین سوره و بین دو سوره انفال و یونس قرار گرفته است و در ترتیب نزول صدو چهاردهمین سوره قرآن کریم است که پیش از آن سوره مائده نازل شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.