سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴

نشست اعضای شورای صنفی با پیمانکار جدید سلف برگزار شد.

سلف

نشست اعضای کارگروه تغذیه شورای صنفی و پیمانکار جدید سلف سرویس با حضور معاون امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

نشست اعضای کارگروه تغذیه شورای صنفی و پیمانکار جدید سلف سرویس با حضور معاون امور دانشجویی و مسئول امور تغذیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ وحید محمد حسینی مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بهره مندی دانشگاه از ظرفیت های دانشجویی در راستای بهبود ارائه خدمات به دانشجویان، افزایش آگاهی دانشجویان با حقوق و تکالیف دانشجویی وتقویت فرهنگ پیگیری حل مشکلات رفاهی با تعامل و از طریق مجاری قانونی از دیگر اهداف تشکیل این شورا می باشد.

وی با بیان این که این شورا وظیفه انعکاس، پیگیری حل مشکلات و ارائه بهتر خدمات به دانشجویان از طریق تعامل و رعایت سلسله مراتب با مسئولین دانشگاه را دارد ادامه داد: امور خدماتی و رفاهی، مسائل مربوط به خوابگاه ها، کیفیت غذا و بهداشت محیط های دانشجویی، بهره مندی از خدمات صنفی و رفاهی، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین در چارچوب قوانین از قبیل کمیته خوابگاه ها، تغذیه و ... مهم ترین محورهای فعالیت شورای صنفی دانشجویی دانشگاه را تشکیل می دهد.

ابوذر ارجمند دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:شورای صنفی سال‌های مدیدی است که به عنوان یکی از فضاهای قابل تأمل برای افزایش میزان مشارکت دانشجویان در حوزه مدیریت امور دانشجویی مطرح است؛ تشکلی دانشجویی که در سال‌های اخیر بسیاری از اعضای آن در دانشگاه‌های مختلف، اسیر مشکلات انضباطی شده اند و دستاوردی جز دردسر و خسارت نداشته است. وظیفه شورای صنفی انعکاس و پیگیری امور صنفی و رفاهی دانشجویان از طریق مسئولان ذیربط دانشگاه و نظارت بر امور محوله می‌باشد.

وی در رابطه با امور غذایی دانشجویان ابراز داشت: کمیت و کیفیت نامناسب وعده های غذایی، نبود آشپز مناسب، نحوه ی برخورد نامناسب کارگران سلف با دانشجویان و.. از جمله مشکلاتی هستند که در ماه های اخیر با آنها درگیر بوده ایم.

مدیر امور دانشجویی در پایان خاطر نشان کرد: مهم ترین دغدغه ما رضایت دانشجویان عزیز می باشد و از شما به عنوان همکاران ما در بدنه ی دانشجویان، انتظار داریم همواره ما را در راستای بهبود شرایط و جلب رضایت دانشجویان یاری نمایید.

بر پایه ی این گزارش؛ منوی جدید غذایی دانشجویان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تغییراتی نسبت به منوی قبلی اعمال شد که در اسرع وقت به سمع و نظر دانشجویان خواهد رسید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.