دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳

مروری بر جدول زمانبندی مرحله دانشگاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت

جشنواره قرآنی

یک‌ ماه پس از ابلاغ آیین‌نامه اجرایی و آغاز ثبت‌نام جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، جدول بخش دانشگاهی این رویداد بزرگ قرآنی را مرور می‌کنیم.

به گزارش مفدا، آیین‌نامه اجرایی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت، هفته سوم آبان‌ماه به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد و همزمان با اطلاع‌رسانی جشنواره، ثبت‌نام از علاقمندان و متقاضیان شرکت در جشنواره نیز آغاز شد. معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز تا پایان آبان مهلت داشتند که دبیر برگزاری جشنواره را در هر کدام از دانشگاه‌ها به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت معرفی کنند.

مطابق آیین‌نامه اجرایی جشنواره، پیشنهاد تیم داوری بخش آوایی(حفظ و قرائت) به مرکز قرآن و عترت و زمان برگزاری مسابقات آوایی از مواردی است که دانشگاه‌های علوم پزشکی، حداکثر تا پانزدهم بهمن‌ماه مهلت دارند آن را انجام دهند.

زمان برگزاری مسابقات بخش آوایی در دانشگاه‌ها ۲۵ بهمن‌ماه فرا می‌رسد و تا اسفندماه نیز ادامه خواهد داشت و برگزاری مسابقات معارف قرآنی و سیره معصومیننیز در تاریخ دوم اسفندماه برنامه‌ریزی شده است؛ پس از آن نیز دانشگاه‌ها تنها ۱۰ روز فرصت دارند تا برگزیدگان بخش معارف قرآنی و سیره معصومین در دانشگاه‌ها را به مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت معرفی کنند؛ ضمن آنکه برای معرفی برگزیدگان نتایج بخش آوایی دانشگاه‌ها به مرکز قرآن نیز یک هفته زمان پس از مشخص شدن برترین‌ها مهلت در نظر گرفته شده است.

نکته دیگری که در آیین‌نامه اجرایی جشنواره بیست و دوم آمده، این است که دانشگاه‌ها برای ارسال آثار مربوط به بخش‌های، پژوهشی، فناوری، ادبی، هنری، کتابخوانی، نشریات و بخش آوایی(اذان، دعا و مناجات‌خوانی،  تواشیح و ترجمه خوانی) به مرکز دبیرخانه جشنواره حداکثر تا دهم اردیبهشت ۹۶ فرصت دارند.

یادآور می‌شود، ثبت‌نام در بیست‌ودومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت از نیمه دوم آبان‌ماه آغاز شده است و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی مفدا نسبت به ثبت‌نام در این دوره از جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت اقدام کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.