دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۶

تئاترصحنه و نمایش خیابانی در بخش دانشجویی هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت

تئاتر

​دانشجویان دانشگاه‌های وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در بخش «تئاتر» و در رشته «تئاتر صحنه »و «تئاتر خیابانی»در بزرگترین جشنواره فرهنگی جامعه دانشگاهی کشور شرکت کنند.

به گزارش مفدا، در «هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت» که بزرگترین فستیوال فرهنگی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است، دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور ، اساتید و کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور،  امکان حضور و ارائه آثار تولیدی خود را خواهند داشت.

امسال و در «هشتمین جشنواره فرهنگی وزرات بهداشت»، در بخش دانشجویان دانشگاه‌های وزارت بهداشت، وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی متقضایان در چهار بخش «فیلم»، «تئاتر»، «هنرهای تجسمی» و «ادبی» به رقابت می‌پردازند.

 یکی از ظرفیت‌های جشنواره فرهنگی وجود رشته‌های هنری پرطرفدار و پرمخاطب است. در بخش «تئاتر»، رشته «تئاتر صحنه» و «تئاتر خیابانی» که به عنوان یک هنر اجتماعی شناخته می‌شود و همواره دارای ظرفیت بسیار بالای جذب مخاطب است، فرصتی مناسب را برای حضور متقاضیان و پرورش استعدادهای هنری فراهم کرده است.

 «تئاتر خیابانی»، یکی از قدیمی‌ترین اشکال تئاتر مردمی و قابل دریافت و درک برای همگان است و در این شکل از نمایش ارتباط آفرینندگان اثر با مخاطب چهره به چهره و بسیار تاثیرگذاراست.

در بخش تئاتر، رشته تأتر صحنه و خیابانی در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت و به منظور ترویج نمایش‌هایی با متون فاخر و مورد نیاز جامعه که با موضوع سلامت و با ایده‌های خلاقانه تهیه شده باشند برگزار می‌شود.

دانشجویان متقاضی در این رشته‌ها می‌توانند از نمایشنامه‌های ایرانی و غیرایرانی که متونی فاخر و ارزشمند داشته و به اهمیت موضوع سلامت پرداخته است برای اجرای نمایش استفاده کنند.همچنین نمایشنامه‌هایی که با توجه به نیازهای فرهنگی روز و با مفهوم امید، آگاهی‌بخشی، نشاط و ترویج سبک زندگی صحیح اجرا شوند در اولویت انتخاب قرار دارند.

علاقمندان جهت شرکت در جشنواره می‌توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام    festivalf.behdasht.gov.ir     از اول آبان ماه تا اول دی ماه برای ثبت نام و ارسال اثر اقدام کنند.

برای دریافت دستورالعمل برگزاری هشتمین دوره جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت اینجا کلیک کنید.

برای مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.