سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸

برگزاری کارگاه پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در دانشکده داروسازی رشت

مشاوره

کارگاه پیشگیری از سو مصرف مواد مخدر در دانشکده داروسازی رشت با استقبال گرم دانشجویان برگزار شد. 

فهیمه سحری رییس اداره مشاوره و سلامت روان در گفت وگو با خبرنگار مفدا گیلان، اظهار کرد: یکی از آسیبهای اجتماعی نگران کننده در کشور سو مصرف مواد مخدر است.

وی ادامه داد:  تنوع و سهولت دسترسی به مواد مخدر سبب شده است که طبقات مختلف جامعه به نوعی با این موضوع در گیر باشند  و یکی از آسیب پذیرترین اقشار برای به دام افتادن در مصرف مواد مخدر جوانان هستند که متاسفانه در سالهای اخیر سن  مصرف مواد مخدر کاهش یافته است .

سحری اضافه کرد:  آگاه سازی دانشجویان به عنوان قشر آینده ساز کشور نسبت به اثرات مصرف مواد مخدر و همچنین محافظت از آنان در قبال آسیب های اجتماعی رسالت اصلی ادارات مشاوره و سلامت روان دانشگاه هاست در همین راستا جهت آگاه سازی و پیشگیری از این آسیب اجتماعی، اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی گیلان کارگاه آموزشی  پیشگیری از سو مصرف مواد را در  دانشکده داروسازی رشت برگزار کرد.

حسین احمددوست مدرس و مشاوره خانواده در این کارگاه که با هدف دانش افزایی دانشجویان در زمینه عواقب مصرف مواد مخدر برگزار شد،  به بیان مضرات مصرف مواد مخدر و ارتقای مهارت های ارتباطی دانشجویان پرداخت و گفت: یکی از مهارتهای مورد نیاز و ضروری افراد در مقابله با مصرف مواد مخدر آموزش مهارت نه گفتن است وتحقیقات نشان داده است  افرادی که مهارت جرات ورزی را ندارند در مقابل آسیبهای اجتماعی بخصوص اعتیاد آسیب پذیر هستند.

وی در خصوص باورهای اشتباه برخی از دانشجویان در خصوص مصرف مواد مخدر گفت: متاسفانه برخی از افراد سودجو برای فروش وکسب درآمد بیشتر از ناآگاهی قشر دانشجو بهره می گیرند و اظهار می کنند که مصرف برخی از موادها  و قرص ها به هیچ عنوان اعتیاد آور نیست و سبب فعالیت بهتر مغز می شود در حالی که  این باور کاملا نادرست است و تمامی موادهای مخدر اعتیاد آور هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.