سه‌شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۲

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان عنوان کرد:

اسکان ۱۰۰ درصدی دانشجویان متقاضی به خوابگاه علوم پزشکی کاشان

معرفي دكتر طلايي

دکتر سید علیرضا طلائی مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اعلام کرد: از ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه، ۱۴۴۴ نفر از خدمات خوابگاهی بهره‌مند شدند .

به گزارش مفدا کاشان، دکتر سید علیرضا طلائی مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در گفتگو با خبرنگار مفدا با اشاره به فعالیت‌های تحت پوشش امور دانشجویی گفت: از ۲ هزار و ۸۰۰ دانشجوی دانشگاه، ۱۴۴۴ نفر از خدمات خوابگاهی بهره‌مند شدند که حدود ۵۱ درصد از کل جمعیت دانشگاه و۱۰۰ درصد از متقاضیان، خوابگاه تعلق گرفته است.

۹۳۲ نفر از دانشجویانی که به آن ها خوابگاه تعلق گرفته را خواهران و ۵۱۲ نفر از آن ها را نیز برادران تشکیل می‌دهند که این تعداد، تمام مقاطع از کاردانی تا تخصصی و بالاتر را شامل می‌شود.

وی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کاشان دارای دو خوابگاه ملکی دخترانه الزهراء و امام علی(ع)، یک خوابگاه استیجاری دخترانه و سه خوابگاه پسرانه اندیشه، الغدیر و محتشم کاشانی است.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان افزود: خوابگاه محتشم کاشانی همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۸ آماده اسکان دانشجویان قرار گرفت. این خوابگاه تازه تاسیس پسرانه دارای ۴۵ سوئیت با ظرفیت ۲۴۵ دانشجو با مساحت ۵۷۰۰ متر مربع و زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع است و سالن کامپیوتر، تلویزیون، نمازخانه و سالن مطالعه از امکانات این خوابگاه است.

سید علیرضا طلائی در خصوص فعالیت‌های شورای صنفی دانشجویان بیان کرد: این شورا به منظور تقویت حضور دانشجویان در امر مشارکت، تصمیم سازی، برنامه‌ریزی و همکاری در امر نظارت بر نحوه اجرای قوانین صنفی و رفاهی دانشجویی فعال است.

وی افزود: شورای صنفی دانشجویان علوم پزشکی کاشان با انتخاب دانشجویان در هر واحد آموزشی و خوابگاهی تشکیل شده است که هرشورا یک نفر دبیر دارد و کلیه شوراهای صنفی یک دبیر کل دارد که مشکلات و پیشنهادات دانشجویان را به امور خوابگاه‌ها، دانشکده‌ها و مدیریت دانشگاه اعلام می‌نماید. در حال حاضر این معاونت دارای ۱۱ شورای صنفی است.

دکترطلائی گفت: اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی کاشان وظیفه برنامه ریزی و مدیریت تغذیه دانشجویان را با توجه به اصول تغذیه سالم و استانداردهای تغذیه تعیین شده از طرف وزارت بهداشت بر عهده دارد.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کاشان تصریح کرد: هزینه غذای دانشجویان با یارانه دولتی برای دانشجویان غیرشهریه پرداز و بدون یارانه برای شهریه پردازها محاسبه می شود.

وی با اشاره به ارائه خدمات و تسهیلات رفاهی به دانشجویان خاطر نشان کرد: اداره رفاه دانشجویان پل ارتباطی بین دانشگاه و صندوق رفاه دانشجویان است، این اداره در راستای ارائه امکانات و تسهیلات رفاهی به دانشجویان انجام وظیفه کرده و امور ثبت نام و واریز وام‌های تحصیلی و مسکن روزانه، ضروری روزانه، شهریه شبانه، ودیعه مسکن روزانه ، اعتباری خرید کالا و گردشگری، ارائه بیمه خدمات درمانی روزانه و شبانه و بیمه گروهی حوادث را بر عهده دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.