جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵

دومین نشست آموزشی خانه نشریات منطقه غرب کشور به میزبانی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

دومین نشست آموزشی خانه نشریات منطقه غرب کشور به میزبانی دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شد

دومین نشست خانه نشریات منطقه غرب با حضور بیش از صد نفر از مدیر مسئولان، سردبیران و فعالان نشریات دانشگاه های علوم پزشکی کرمانشاه، همدان، کردستان، ایلام و اسدآباد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در شهرستان صحنه شروع به کار کرد.

دومین نشست آموزشی خانه نشریات منطقه غرب کشور در مجتمع فرهنگی تربیتی امام حسن مجتبی(ع) سالن اجتماعات حضرت آیت الله نجومی شهرستان صحنه با حضور شرکت کنندگانی از استان های همدان، کردستان، ایلام، کرمانشاه و اسد آباد برگزار شد.

دکتر غلامی، معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این نشست، توانمندسازی دانشجویان برای انتقال وانعکاس مفاهیم علمی ومطالبات دانشجویی را هدف اصلی این نشست دانست وافزود:یکی از  وظایف اصلی رسانه های دانشجویی، قضاوت درست از وضعیت موجود می باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارکرد: هم اکنون 20 نشریه دانشجویی داریم و هفت محور برای نشریات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ترسیم شده است.

دکتر محمد رضا غلامی افزود: در سال 95 حدود 6000 جلد نشریه داشته ایم، و در سال96 بالغ بر 35 هزار جلد نشریه داریم که نشان دهنده پویایی دانشجویان بوده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: برای ما مهم است که به دنبال فضایی به دور از تشنج برای نشریات باشیم و به دنبال آن نیز هستیم.

وی در ادامه گفت:  هدف ما فعالیت حرفه ای نشریات نیست، هدف این است کسی که روی بحث بهداشت ودرمان کار می کند وضعیت موجود و خواسته ها را از دیدگاه رسانه های پر مخاطب دنبال کند و برساند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درپایان گفت: دانشجویان در کنار درس به توانمندی هایی می رسند که برای جامعه مفید است، انشاءلله در مسیر نشر بهداشت و درمان بتوانیم کمک رسان باشیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین جواد افشار مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهارداشت: دانشجویان با یک آرزو هایی وارد دانشگاه می شوند، دانشگاه محل پرورش استعداد ها است و متصدیان دانشگاه وظیفه آماده کردن بستر ها را برای دانشجویان دارند تا رشد فردی شخص را اجتماعی کنند.

حجت الاسلام افشار در ادامه گفت: تعداد آدمهای با سواد جامعه را با سواد می کندو تعداد انسانهای با مهارت جامعه با مهارت می سازد، یا برعکس.

حجت الاسلام افشار در ادامه با اشاره به مدرک و درک  گفت: مدرک مهم  نیست درک مهم است، دانشگاه نیز وظیفه اش بستر سازی برای مهارت های لازم دانشجو است.آنچه شما می نویسید روزنه عملکرد شما در آینده است و اگر مهارت خود را در بستر امروز تنظیم کنید قطعا آینده کشور در دست شما خواهد بود.

بیژن مظاهری، کارشناس نشریات وزارت بهداشت در این مراسم با اشاره به در حال انجام بودن جشنواره تیتر 11، اظهارداشت: این روزها برای نشریات دانشجویی پر التهاب است، فرایند دریافت آثار و داوری جشنواره تیتر 11 در حال  انجام است، فرایند دریافت آثار و داوری جشنواره درحال شروع شدن است، این فصل، فصل بهار نشریات است.

مظاهری افزود: امیدوارم این برنامه ها قدم تأثیر گذاری در بحث نشریات باشد.

این مسئول تاکیدکرد: مجموعه اتفاقات نشان دهنده اهمیت کار نشریات و قلم شما است.امیدوارم روز به روز شاهد توفیقات شما در قلم زدنهایتان باشیم.

این نشست به صورت دو روزه و با حضور بیش از صد نفر از فعالان نشریات منطقه غرب کشور در شهرستان صحنه برگزار شد، که طی این دو روز شرکت کنندگان در کارگاه های تولید محتوا، پادکست و صفحه آرایی حضور پیدا میکنند.​

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.