یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۸

اداره خوابگاهها

تجربه زندگی خوابگاهی/افزایش آستانه تحمل و آمادگی پذیرش مسئولیت های بزرگ

تجربه زندگی خوابگاهی/افزایش آستانه تحمل و آمادگی پذیرش مسئولیت های بزرگ

خوابگاه دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه ای در حفظ آرامش روانی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد.

به گزارش مفدا البرز،در دنیای امروز، دانشگاهها درجهت رشد وتعالی جامعه نقشی کلیدی وحیاتی ایفا می کنند به همین دلیل در بسیاری از جوامع برای گسترش کمی وکیفی مراکز آموزش عالی ، قدم های حساب شده ای برداشته می شود. یکی از مواردی که در جهت توسعه این مراکز اهمیت بسیاردارد ، امکانات رفاهی و در رأس آنها تأمین محل اسکان دانشجویان یعنی خوابگاه است.

   سید مجتبی تقوی "رئیس اداره خوابگاههای دانشگاه علوم پزشکی البرز" در گفتگو با مفدای البرز اظهار کرد: تامین امنیت و ایمنی دانشجو در فضایی که از هر حیث آرامش فکری را برای دانشجو بوجود آورد ، یکی از  دغدغه های بزرگ دانشجویان و خانواده های ایشان در زمان تحصیل می باشد.  لذا خوابگاه دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو اهمیت ویژه ای در حفظ آرامش روانی و جسمی، توسعه فکر و اندیشه، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد.

وی خاطرنشان کرد: داشتن تجربه زندگی خوابگاهی می تواند آستانه تحمل افراد و آمادگی آنها برای پذیرش مسؤولیت‌های بزرگ چه در زندگی شخصی و چه در اجتماع را بیشتر ‌کند.

 ایشان با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز در حال حاضر نزدیک به ۴۰۰دانشجوی خوابگاهی که در دو خوابگاه مشارکتی دارا ( ویژه دانشجویان پسر) و خوابگاه مشارکتی سارا (ویژه دانشجویان دختر)  اسکان دارند ، تصریح کرد: پرسنل خوابگاه وظیفه خطیر و سنگینی را به عهده دارند و از آنجایی که در ارتباط مستقیم با دانشجو می‌باشند،  باید  توجه لازم را به کارآیی و اثربخشی آنان داشته باشیم و  با ارج نهادن به کار پرسنل و مشارکت آنان درتصمیم گیری و آموزش لازم  به آنان بتوانیم در رفع مشکلات خوابگاه مفید واقع شویم، که به شکر خداوند متعال  و حمایتهای مسئولان پاسخگوی معاونت دانشجویی و فرهنگی تاکنون توانسته ایم با توجه به محدودیت ها و امکانات موجود در  زمینه ایجاد فضای امن و مناسب در خوابگاههای دانشجویی اقدامات و تلاشهای موثری را انجام دهیم.   

 رئیس ادراه خوابگاهها با تاکید بر اهمیت خوابگاه‌های دانشجویی به عنوان سکونتگاه های موقت دانشجویان غیر بومی، به توسعه کیفی این فضاها نیز اشاره کرد و خواستار تعاملات هر چه بیشتر ، میان سایر ادارات معاونت دانشجویی و فرهنگی با این اداره شد که با ارائه شناخت بهتر از  شرایط و فضای حاکم بر خوابگاهها بتوان نقش موثری در ارائه بهتر برنامه ها و فعالیتهای آنان در ایجاد محیطی پرنشاط برای دانشجویان ایفا کرد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.