دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷

در کمیسیون آموزش مجلس مطرح شد؛

نگرانی مسئولان وزارت علوم از افزایش هزینه‌های غذای دانشجویی

توزیع غذای نیم پرس

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش قیمت مواد اولیه در تامین غذای دانشجویی و رسیدگی به وضعیت خوابگاه‌ها از اصلی‌ترین دغدغه‌های مطرح شده توسط مسؤولان وزارت علوم در جلسه کمیسیون آموزش بود.

به گزارش مفدا، میرحمایت میرزاده گرمی  در گفت و گو با  ایرنا با اشاره به برگزاری جلسه عصر کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: وضعیت بودجه دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور نماینده این وزارتخانه و نماینده سازمان برنامه و بودجه کشور مورد بررسی قرار گرفت.
سخنگوی کمیسیون آموزش گفت: مسؤولان وزارت علوم، افزایش قیمت مواد اولیه غذای دانشجویی و وضعیت خوابگاه‌ها را یکی از اصلی‌ترین تنگنای دانشگاه‌ها می دانند که در جلسه روز گذشته کمیسیون آموزش این نگرانی‌ها مطرح شد.
به گفته میرزاده، بودجه سال ۹۷ دانشگاه‌ها پاسخگوی تمام مطالبات نیست و در صورت عدم افزایش این بودجه در سال آینده، مشکلات حادتری گریبان دانشگاه‌ها را می‌گیرد.
وی در مورد نگرانی دیگر وزارت علومی‌ها که در کمیسیون آموزش به آن اشاره شد، توضیح داد: معاون اداری مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بیان دغدغه‌های این وزارتخانه در خصوص بودجه‌های فعلی دانشگاه، اشاره‌ای هم به شرایط فعلی ارز دانشجویی کرد چرا که این مساله یکی از نگرانی‌های دانشجویان خارج از کشور است.
میرزاده گرمی، نظر اعضای کمیسیون آموزش را برای افزایش بودجه سال آینده دانشگاه‌ها مثبت اعلام کرد و ادامه داد: محیط‌های دانشجویی و پژوهشی به هزینه‌های بیشتری نیاز دارد که در بودجه ۹۸ نیازمند توجه خاص است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.