جمعه ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۷

معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی لرستان؛

سرانه هر دانشجوی علوم پزشکی لرستان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

جلسه پرسش و پاسخ با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان

معاون فرهنگی و دانشجویی علوم پزشکی لرستان در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان گفت:سرانه هر دانشجوی علوم پزشکی لرستان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

به گزارش مفدا لرستان، مدیدیت فرهنگی به مناسبت روز دانشجو در روز ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸، اقدام به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ با مسئولان دانشگاه کرد.

دکتر شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی، دکتر فرهادی معاون توسعه، دکتر عباس‌زاده معاون آموزشی، رییس دانشکده پیراپزشکی محمدمیر شرفی، دکتر صمدبیگی نماینده معاونت تحقیقات به عنوان مسئولان پاسخگو در جایگاه حاضر شدند.

محمد مهدی ملکی دبیر شورای صنفی دانشگاه به عنوان نماینده دانشجویان سوالات حوزه معاونت فرهنگی دانشجویی را مطرح کرد، وی عدم برگزاری جشن در دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ابهام در سرانه دانشجویی و چرایی لغو مجوز کانون موسیقی را مطرح کرد.

دکتر علی شیخیان معاون فرهنگی دانشجویی ضمن تبریک روز دانشجو گفت: امیدوارم فهم سیاسی و استعمارستیزی دانشجویانی که واقعه ۱۶ آذر را رقم زدند برای دانشجویان در این برهه زمانی ادامه پیدا کند، برخی دانشجو را به عنوان کاتالیزور حرکات انقلابی و اصلاحی جامعه می‌دانند، امیدواریم خواسته‌های این عزیزان به عنوان یک قشر مطالبه‌گر در سطوح بالا مطرح شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه ادامه داد: بزرگداشت روز دانشجو فراتر از یک جشن است که طبق تاکید معاون فرهنگی دانشجویی وزارت مبنی بر برگزاری آن توسط تشکل دانشجویی، سیاسی و غیردولتی بودن علیرغم واگذاری آن به تشکلات سیاسی و عدم برگزاری توسط این تشکل‌ها معاونت این ویژه برنامه را شنبه هفته آینده برگزار خواهیم کرد.

او در ادامه افزود: سرانه هر دانشجو در کشور رقمی بین یک میلیون و ۲۰۰ هزارتومات تا چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که بسته به شرایط دانشگاه‌ رقم آن متفاوت است، سرانه هر دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی لرستان یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که در مجموع سالانه ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون می‌شود در حالیکه فقط قرارداد غذای دانشگاه در سال رقمی بالغ بر ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است، این سرانه در سه حیطه رفاهی، ورزشی و فرهنگی مصرف می‌شود که باید متذکر شوم  عمده سرانه دانشگاه در امور رفاهی هزینه می‌شود.

وی برای تنویر افکار دانشجویان ادامه داد : متوسط غذای دانشگاه در سال گذشته ۱۲ میلیون تومان بوده است که امسال به بیش از ۲۴ میلیون تومان رسیده است.

رقم سرانه دانشجویی کفاف هزینه‌های ما نیست که این کمبود بودجه در عدم برگزاری جشن که اولویت بعدی ماست خود را نشان می‌دهد.

شیخیان در پایان ضمن رد ادعای دانشجویان مبنی بر تاثیر یک نفر از اعضای غیر اصلی شورای فرهنگی بر آرا بقیه گفت: مجوز کانون موسیقی ابتدا بر اساس رأی‌گیری شفاهی صورت گرفته که در آخرین جلسه این شورا رأی کتبی گرفته شد و سه نفر موافق و شش نفر مخالف تاسیس این کانون بودند لذا تاسیس آن بر اساس رأی اکثریت ملغی شد.

در ادامه دانشجویان سؤالات آموزشی و ... خود را به صورت شفاهی مطرح کردند که مسئولان مربوطه پاسخ دادند.

گفتن است مجری این برنامه مهدی اسفندیارپور از دانشجویان فعال فرهنگی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.