دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳

به همت کانون فعالیت های جهادی برگزار شد:

اردوی جهادی جهادگران دانشگاه علوم پزشکی اهواز در منطقه "کوی علی آباد"

اهواز

با همت کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، هشتم و نهم آذرماه ۹۷، جهادگران این دانشگاه به ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، دندانپزشکی ، فرهنگی و آموزشی در منطقه کوی علی آباد از حواشی شهر اهواز پرداختند.

به گزارش مفدا اهواز،این اردو که دومین مرحله از طرح جهادی کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در منطقه کوی علی آباد بود که  جهادگران خدمات تخصصی، فوق تخصصی، دندانپزشکی، فرهنگی و آموزشی به مردم این منطقه ارائه دادند.

"محمد کاظم میرابی زاده"، دبیر کانون دانشجویی فعالیت های جهادی دانشگاه درمصاحبه با مفدا اهواز گفت: کمک به همنوع یکی از وظایف انسانی ما است و خداراشاکریم که این کانون در طرح جهادی راه خدا خود توانست نوزدهمین اردوی جهادی خود را با حضورپرشور جهادگران به پایان برساند تا گامی در راستای کاهش درد و الآم هموطنان برداشته باشیم.

میرابی زاده بیان کرد: در این اردو جهادی خدمات پزشکی عمومی، تخصصی و فوق تخصصی شامل: چشم پزشکی، قلبی عروقی، ارتوپدی، زنان و زایمان،، نورولوژی، داخلی، پوست و زیبایی، اطفال و عمومی ارائه شد.

دبیرکانون فعالیت های جهادی ادامه داد: با حضور ۱۲ دندانپزشک عمومی،۲ متخصص و ۱۰ دانشجوی دندانپزشکی خدماتی مانند کشیدن، عصب کشی و پر کردن ارائه شد و در مجموع ۲۰۰ مورد کشیدن دندان و ۷۸ مورد خدمات پرکردن و عصب کشی انجام شد.

این فعال فرهنگی دانشگاه اظهار داشت:علاوه بر خدمات درمانی پزشکی و دندانپزشکی، ویزیت های فیزیوتراپی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و گفتار درمانی نیز انجام گرفت و داروی رایگان نیز در اختیار بیماران قرار داده شد.

میرابی زاده تصریح کرد: در ادامه خدمات ارائه شده در بخش فرهنگی این اردو، برنامه های چون نقاشی، مسواک زدن، آموزش نمازخواندن، برگزاری مسابقه، دارت، فوتبال و ... بود.

گفتنی است؛ آیت الله حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، دکتر مسعود کرمی، معاون فرهنگی دانشجوی، دکتر نوذر درستان، معاون اجتماعی دانشگاه و دکتر مجتبی توکلی، مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه با حضور در محل برگزاری اردو با دانشجویان برگزار کننده اردو ومردم دیدار کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.