چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰

با حضور دکتر تاج فرد دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی وزارت بهداشت؛

ستاد فعالیت های جهادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تشکیل جلسه داد

نشست اردوهای جهادی ارومیه

جلسه ستاد فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه با حضور دکتر محمد تاج فرد مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی و دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت تشکیل شد.

به گزارش مفدا ارومیه،  جلسه ستاد فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، با حضور دکتر محمد تاج فرد دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت، سید نصرت الله موسوی معاون دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت ، معاونین، مسئولین، دبیران کانون‌های فعال و تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تشکیل شد.

در ابتدای جلسه دکتر علی احمد آقاپور  معاون فرهنگی و امور دانشجویی ضمن عرض خیر مقدم و خوش آمد گویی به مهمانان فعالیت های جهادی را در ابتدا عرصه ای مناسب برای خود سازی دانشجویان دانست و ضمن تأکید بر اهمیت فعالیت‌های جهادی به تلاش بیشتر در این عرصه به خصوص برای این استان تأکید کردند.

در ادامه دکتر شهرام خادم وطن مدیر فرهنگی با عرض خوش آمدگویی و خیر مقدم به ارائه گزارش فعالیت‌های اخیر ستاد گروه جهادی دانشگاه پرداخت و ضمن اشاره به این که از تشکیل کانون فعالیت‌های جهادی در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه نزدیک به دو ماه می گذرد، سابقه فعالیت های جهادی در دانشگاه را چندین ساله عنوان کرد.

همچنین دکتر محمد تاج فرد دبیر ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت ضمن تشکر از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برای تشکیل این جلسه و قدردانی از حضور اعضای ستاد، تاریخچه‌ای از تشکیل ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی در وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۵ بیان کرد.

در ادامه دکتر تاج فرد به بیان تبین آیین نامه فعالیت جهادی دانشجویان وگزارش اقدامات انجام شده و برنامه های پیش رو ستاد فعالیت های جهادی پرداختند و خواستار برگزاری اردو ها به صورت مشارکتی و تیمی، و خواستار حمایت و همکاری دیگر معاونت‌ها از جمله معاونت بهداشتی،توسعه و اجتماعی شدند.

.

دبیر ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت تصریح کرد: مسئولیت مدیریت و سازماندهی فعالیت‌های جهادی در بخش دانشجویی ، می‌تواند به کانون‌های دانشجویی مرتبط با این فعالیت‌ها ، مانند هلال احمر، سلامت رفتار یا خیریه نیز سپرده شود همانطور که تا کنون در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور به این شکل انجام شده است.

دکتر تاج فر، با بیان ساختار ستاد فعالیت‌های جهادی دانشگاه‌ها و اعضای تشکیل دهنده آن ، گفت: این ستاد در تمامی دانشگاه‌ها ، متشکل از ده عضو از بخش های مرتبط و به ریاست معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌ها و دبیری مدیر فرهنگی هر دانشگاه تشکیل می شود.

وی با توجه به اینکه تشکیل این ستاد نباید هزینه اضافی برای دانشگاه‌ها داشته باشد، افزود: معاونت امور اجتماعی در دانشگاه ها می تواند هزینه اردوها را از طریق ارتباط با خیران سلامت و جذب کمک های آنان ، تأمین کند و معاونت بهداشتی دانشگاه ها نیز با توجه به نیازهای بهداشتی هر منطقه ، نقاط محروم و خدمات مورد نیاز که می تواند هدف اردوهای جهادی باشد را مشخص کند.

وی ، با سفارش به عدم برگزاری اردوهای برون استانی، دانشگاه ها را موظف به برگزاری اردوهای جهادی در محدوده استان های خود کرد و تشکیل کانون های تخصصی در دانشگاه ها برای ارائه خدمات خاص تخصصی به نیازمندان را لازم دانست.

 وی همچنین، سیاست های کلی ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان را تشریح کرد که " برگزاری اردوهای ویژه سلامت ، آموزش بهداشت با هدف پیشگیری از بیماریها و غربالگری با هدف شناسایی مبتلایان به بیماری های شایع " ، از جمله آنهاست.

دکتر تاج فر در پایان سخنانش، " راه اندازی سامانه هوشمند ، تدوین شیوه نامه اجرایی فعالیت های جهادی ، برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی برای خدمت دهندگان  و برنامه ریزی جهت انجام طرح های سراسری و ملی با استفاده از توانمندی فعالان جهاد سلامت" را از برنامه های آتی ستاد مرکزی فعالیت های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت ذکر کردو افزود:  امیدوارم تشکیل اردوهای جهادی به همت جهادگران دانشگاه‌های علوم پزشکی در نقاط محروم کشور بیش از پیش افزایش یابد و شاهد ارائه خدمات جهادگران به مردم در عرصه‌های مختلف فرهنگی، پزشکی، آموزشی و.... باشیم.

در ادامه نشست سید علی موسوی به عنوان فرمانده تشکل بسیج دانشجویی در مورد اردوی جهادی شهرستان شاهیندژ در تابستان ۹۷ و شهریار مهدیزاده به عنوان دبیر کانون فعالیت های جهادی دانشگاه  در آبان ماه امسال به ارائه گزارش فعالیت های نشکل و کانون پرداختند و مستند این دو اردوی جهادی به صورت جداگانه برای حاضرین در جلسه پخش شد.

در پایان اعضای حاضر در ستاد و جمعی از دانشجویان فعال در فعالیت های جهادی به طرح مشکلات و راهکارهای خود جهت ارتقا سطح این فعالیت ها پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.