سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها:

تشکل‌های دانشجویی باید به میدان بیایند

رستمی /نهاد رهبری

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در شرایط کنونی دانشجویان و اعضای تشکل‌های دانشجویی باید خود را میانه میدان ببینند.

به گزارش مفدا ، حجت ‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی در دیدار با تشکل‌ های دانشجویی تبریز اظهار داشت: اگر نیاز است دانشجو برای نفوذ، درس بخواند باید درس بخواند.
وی با بیان این نکته که با هم ارتباط داشتن و در صحنه بودن مهم است، خطاب به اعضای تشکل ها گفت: می‌توانید با هم جلسات منظم ماهانه داشته ، یکدیگر را ببینید و با هم مرتبط باشید.
«فضاها و فرصت‌های ارتباط با مخاطب را پیدا کنید. در فضای مجازی فعالیت خود را افزایش دهید و اگر فعال نیستید، ورود کنید و فعال شوید. الآن عرصه تبلیغ در فضای مجازی است. به قول آقای جوادی آملی اگر پیامبر(ص) اکنون مبعوث می‌شد ممکن بود از ابزار هنر و سینما کمک بگیرد. قوی‌ترین و مهم‌ترین ابزار باید در اختیار شما باشد و در آن جریان‌سازی کنید. وقتی رسانه و مخاطب داشته باشید، دیگران مجبور خواهند شد از شما حساب ببرند، احترام بگذارند و جرأت نداشته باشند شما را نادیده بگیرند.»
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: با تک‌تک دانشجویان بیشترین مهربانی را داشته باشید؛ مسئول نهاد هم باید اینگونه باشد، اما نه با جریانات سیاسی خارج دانشگاهی، که آنجا جای تعارف نیست. جلوی کسانی که تفکرات ضدانقلابی، ضددینی و لیبرالیستی را در دانشگاه‌ها ترویج می‌کنند، محکم باید ایستاد.
حجت‌ الاسلام رستمی با اشاره به اهمیت و حساسیت شرایط فعلی کشور گفت: شما باید نسبت به موقعیتی که در آن قرار گرفته ‌اید حساسیت داشته باشید. همانطور که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند ما در پیچ تاریخی قرار داریم، در حال حاضر جریان سلطه در ضعف قرار گرفته و اگر در این مرحله هم نتواند ایران اسلامی را زمین‌ بزند دیگر نظام ما مهارنشدنی است.
حجت ‌الاسلام رستمی ادامه داد: چنانچه وزیر خارجه آمریکا هم با تعبیری صریح گفت اگر می‌خواهید سر سفره‌هایتان نان داشته باشید باید مسئولینتان را تحت فشار بگذارید. یعنی طراحی یک طراحی دامنه‌دار و دارای ابعاد مختلف است. در چنین شرایطی وظیفه همه ما مقابله با دشمن است و باید به اندازه توان خود و با ابزاری که در اختیار داریم با دشمن مقابله کنیم.
وی ادامه داد : قدرت ما چقدر است؟ اگر بخواهیم بودجه‌ها و نیروها را ضرب و تقسیم کنیم، باید بدانیم که اینها نشان دهنده قدرت ما نیست. ما متکی به یک قدرت لایزال هستیم و این منبع قدرت خداوند است؛ ما اگر به این قدرت متصل شویم مطمئناً نتیجه خواهیم گرفت، چراکه این محاسبات برای او اصلا مطرح نیست.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ ها تصریح کرد: نکته بعدی این است که به‌طور کلی جریان انقلابی طیفی است که نقشی تعیین کننده در فضای عمومی دارند. پس کار ما متمرکز می‌شود روی آن طیفی که نیاز است مخاطب شما باشند تا بتوانیم جذبشان کنیم. گاهی هم شما با فضای تحریف نسبت به مسائل واقعی از سوی جریان ضد انقلاب مواجه هستید که دارید می‌گویید که اینها کسانی هستند که دارند به فضای عمومی شکل غلطی که واقعیت هم ندارد می‌دهند. بنابر کسانی که مخالف انقلاب و نظام هستند حق ندارند با استفاده از امکانات انقلاب و نظام تبلیغی برعلیه نظام و انقلاب کنند. اما اثر اصلی آن است که شما دل‌های انسان‌ها را متوجه خود می‌کنید. این متوجه کردن دل‌ها چه مقدارش امکانات است و چه مقدارش عوامل دیگر است؟
وی اظهار داشت: آیت‌الله بهجت(ره) مگر با پول خود را تبلیغ می‌کرد؟ آن چه چیزی بود که باعث شده بود آیت‌الله بهجت کسی بشود که دوست به او ارادت داشته باشد و دشمن به او احترام بگذارد؟ قطعا بخش اولش رابطه‌ای است که شما با خدا دارید. اگر خداوند برکت را از کاری بگیرد، اگرچه انجام دهنده آن کار زحمت زیادی هم کشیده باشد، با این حال چیزی از آن کار باقی نخواهد ماند. نیت خالص به کار برکت می‌دهد و فرصت‌هایی ایجاد می‌کند که ما اصلا به آنها فکر هم نکرده‌ایم. پس در مرحله اول باید حواسمان باشد به قُوا اَنفُسَکُم وَ اَهلیکُم (در تشکل و مجموعه خودم). دنبال وقایه و تقوا باشید.
حجت‌الاسلام رستمی افزود: رسالت مسئول نهاد همانطور که حضرت آقا فرمودند نقش پدری برای همه دانشگاه و حمایت ویژه از جریان انقلابی است. ایشان فرمودند به‌ جز ضد انقلاب، ارتباط شما باید با همه خوب باشد، چه انقلابی چه غیرانقلابی. اما بچه‌های انقلابی را در آغوش بگیرید. خیلی جاها لازم است دانشجویان در کف میدان فریادی بزنند تا مسئولین دانشگاه متوجه شوند که فلان موضوع به صلاح نیست. بنابراین اصل توصیه ما کمک به رؤسای دانشگاه‌ها است. واقعیت این است که هر مسئولی در دانشگاه موفق شود نظام موفق شده است.
به گزارش ایرنا، وی در پایان خطاب به نماینده‌های تشکل‌های دانشجویی حاضر گفت: شما کسانی هستید که نیازی به ملاحظه ندارید. با تک‌تک بچه‌ها بیشترین مهربانی را داشته باشید؛ مسئول نهاد هم باید اینگونه باشد، اما نه با جریانات سیاسی خارج دانشگاهی، که آنجا جای تعارف نیست. جلوی کسانی که تفکرات ضدانقلابی، ضددینی و لیبرالیستی را در دانشگاه‌ها ترویج می‌کنند، محکم باید ایستاد. اما با تک‌تک افراد طوری باشید که مخالفین هم جذبتان شوند و دوستتان داشته باشند. این حوزه نفوذ شما را خیلی افزایش می‌دهد. خداوند هم ان‌شاءالله به کارتان برکت می‌دهد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.