سه‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷

مر کز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

نشست کمیته اجرایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت برگزار شد

نشست کمیته اجرایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت برگزار شد

نشست کمیته اجرایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با حضور مسؤول نهاد رهبری در دانشگا های استان بوشهر برگزار شد

به گزارش مفدا؛ نشست کمیته اجرایی بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت با حضور مسؤول نهاد رهبری در دانشگا های استان بوشهر برگزار شد.

در این نشست صمیمی، محمد مهدی محمدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر طی گزارشی به رویداد ها و برنامه های مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر پرداخت و فعالیت های این مرکز را در جذب دانشجویان، کارکنان و اساتید بسیار مثبت ارزیابی کرده وعامل ارتقاء سطح قرآنی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دانست.

در ادامه دکتر حسین اسدی راد مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه به جامعیت کارکرد های قرآنی برای هر طیف و سلیقه ای اشاره نمود و یکی از ویژگی های مثبت جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت را پرداختن به مقوله های مختلف علوم قرآنی از قبیل مباحث فنی تلاوت و حفظ تا مواردی همچون حوزه های هنری، فناوری، پژوهشی، ادبی و معارف قرآنی دانست. 

سپس مسؤول دبیرخانه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت به ارائه گزارشی مبنی بر حضور پررنگ و باشکوه بیش از 1300 نفر از حوزه سلامت استان بوشهر در در سه قشر، استاد، کارمند و دانشجو در جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت پرداخت. رقیه جمیری به اهمیت نقش ایجاد روحانیون مستقر در مراکز و واحد های تابعه اشاره نمود و درخواستی مبنی بر مکاتبات نهاد با روحانیون مستقر جهت همکاری با دبیرخانه جشنواره ارائه کرد. 

در پایان این دیدار، حجت الاسلام دشتی مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان بوشهر، ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته در جهت گسترش و توسعه معارف قرآنی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، به نقش اثربخش اساتید در فرایند جشنواره اشاره کرد و استحکام روابط مرکز قرآن و عترت دانشگاه با جامعه اساتید  را عاملی برای ارتقاء و اعتلای معارف قرآن و عترت برشمرد.

وی حضور در شبکه ها و مراکز درمانی و شناسایی و معرفی ظرفیت های شاخص قرآنی را از رسالت های مهم مرکز قرآن و عترت عنوان کرد و اعزام سفیران قرآنی را ضروری دانست.

شایان ذکر است مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در اولین گام از فرآیند بیست و چهارمین دوره جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت این دیدار و نشست صمیمی همکاری فی مابین مرکز و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری را ترتیب داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.