چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰

توسط تشکل‌های اسلامی دانشگاه؛

مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت برگزار شد

روز دانشجو

با همکاری تشکل های اسلامی و معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، مراسم " گرامیداشت روز دانشجو " با حضور رئیس دانشگاه بهمراه تقدیر از برترین های علمی ، فرهنگی و ورزشی برگزار شد.

به گزارش مفدا جیرفت ، مراسم گرامیداشت روز دانشجو با حضور "دکتر اصغر مکارم" رییس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، سه شنبه ۱۳ آذر ماه در تالار فاطمیه این دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، "مهندس محمدرضا مشایخی دولت آبادی" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن خوشامد گویی وگرامیداشت یاد وخاطره شهدای ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ اظهار داشت: علت خطاب ۱۶ آذر به روز دانشجو بنام سه دانشجوی شهید است ، دانشجویانی که در مقابل استکبار در حکومت طاغوت قیام کردند و به شهادت رسیدند و این روز بنام دانشجو نام گذاری شده است و تجدید عهد دانشگاه با شهدای دانشجو است.

وی در ادامه به دانشجویان حاضر در سالن سه نکته مهم را یادآوری نمود. اولین وظیفه هر دانشجو آموختن علم است، چرا که امروز عصر انفجار اطلاعات می باشد و سپس فعالیت در نهادهای فرهنگی و تشکل های اسلامی است.

دومین وظیفه وطن پرستی و میهن پرستی که لازمه آن وحدت و برادری و اخوت می باشد. و در نهایت سومین نکته اسلامی بودن ما است. وی در پایان از تشکل های اسلامی به جهت برگزاری این مراسم تقدیر نمود.

در ادامه این مراسم  دکتر اصغر مکارم در مراسم روز دانشجو، ضمن گرامیداشت این روز گفت: ۱۶ آذرماه نماد ایستادگی در برابر استکبار جهانی و یادآور پایمردی دانشجویان غیرتمند به عنوان قشر فرهیخته ایران اسلامی در برابر نقشه های شوم بیگانگان است.

وی افزود: انتخاب و نامگذاری روز دانشجو به مناسبت روز ۱۶ آذر، گویای نقش دانشجویان در تعیین سرنوشت کشور است.

دکتر اصغر مکارم با بیان این که جنبش دانشجویی ایران  قبل از انقلاب در برابر استبداد و بعد از آن در برابر استکبار ایستاد افزود:آرمان خواهی، استکبار ستیزی و عدالت خواهی  و تلاش برای حفظ استقلال مهمترین رسالت جنبش دانشجویی است که باید توسط دانشجویان دنبال گردد.

وی اظهار داشت: در عصر کنونی نیز دانشجویان باید به این باور برسند که می توانند با اتکاء به نبوغ علمی خود شعار ما می توانیم را در جهان طنین انداز نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: همیشه ظالم و مظلوم در مقابل هم بودند و ما مسلمانیم و اعتقاد خاصی داریم که باید در مقابل ظلم بایستیم.

کتر مکارم ادامه داد: امنیت ما ناشی از خون شهداست وگرنه امروز ما باید ذلت استعمار را می کشیدیم.

وی بیان داشت: در حال حاضر سمپاشی و حرف توسط دشمنان بسیار است و می خواهند اعتماد مردم را به نظام کمرنگ کنند و در این زمان جنگ نرم رسالت شما دانشجویان سنگین است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، دانشجو را یادآور مبارزات دانشجویان در سال های اختناق و اعتراض آنان به ورود نیکسون معاون وقت ریاست جمهوری آمریکا  دانست و تصریح کرد: آنروز که دانشجویان دانشگاه تهران بپا خاستند و سینه خودرا آماج گلوله های رژیم پهلوی قراردادند تا آزادی خواهی و استقلال طلبی فرزندان این مرز و بوم را برای همیشه درتاریخ ثبت کنند، از آن زمان تاکنون جنبش دانشجوئی با خلق حماسه های پرشور در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و حرکت شتابان در علم و دانش سهم بسزائی در مبارزات عدالت خواهی داشته و دارد و امروز با   بهره گیری از کلام رهبر فرزانه انقلاب و با آگاهی و ژرف اندیشی  ضمن پیمودن قله های رفیع دانش، بیش از پیش بر استحکام و خودشکوفایی خویش ایستاده‌ایم.

مکارم از دانشجویان بعنوان موتور محرک و فعال جامعه یاد کرد و تاکید کرد: دانشجویان انقلابی ما باید به عنوان افسران جنگ نرم در کنار علم آموزی و تولید علم و تحقیق به وظایف اجتماعی و سیاسی خود در عرصه‌های ملی و جهانی عمل کنند و در این راه پر مخاطره و چالش برانگیز با شهامت و سرعت عمل گام بردارند.

از دیگر برنامه های این مراسم برگزاری مسابقه، پخش کلیپ و اجرای نمایش گروه نمایش سه تاک با موضوع شهید و شهادت بود.

پایان بخش این مراسم تقدیر از برگزیدگان برتر علمی ، فرهنگی و ورزشی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.