چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳

سهمیه‌های آزمون دستیار تخصصی پزشکی اعلام شد

آزمون مجدد برای مردودین دستیاری در رشته های زنان و روانپزشکی

دفترچه راهنمای چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی منتشر و سهمیه‌های این دوره اعلام شد.

به گزارش مفدا، بر این اساس افراد جانباز، آزاده، فرزند و همسر: شاهد، آزاده، جانباز ۲۵ درصد و بالاتر در قالب ظرفیت ۲۵ درصد و جانباز کمتر از ۲۵ درصد و همسر و فرزند جانبار کمتر از ۲۵ درصد و همسر و فرزند رزمنده با حدال ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه در قالب ظرفیت ۵ درصد می‌توانند در آزمون شرکت کنند.

رزمندگان بسیجی که از تاریخ ۳۱ شهریورماه ۵۹ تا ۳۱ شهریور ماه ۶۷ حداقل ۶ ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی حضور داشته‌اند، مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان و ایثارگران می‌شوند.

فرزندان و ھمسر رزمندگان بسیجی و ایثارگرانی که حداقل به مدت ٦ ماه حضور در جبھه دارند، یعنی داوطلبانی که پدر و مادر یا ھمسر آنان فقط دارای مدت حضور(حداقل به مدت ٦ ماه) در جبھه هستند، مشمول استفاده از ظرفیت سھمیه رزمندگان و ایثارگران به میزان ٥ % هستند.

نحوه پذیرش افراد بر اساس سهمیه‌ای که شامل آنها می‌شود به شرح زیر است:

الف- ٢٥ %از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران زیر اختصاص دارد:

- ھمسر و فرزندان شاھد، جانبازان، آزادگان و ھمسر و فرزندان آزادگان و ھمسر و فرزندان جانبازان ٢٥ %و بالاتر، به شرط کسب حداقل ٧٠ %حدنصاب علمی در رشته- محل انتخابی

- فرد رزمنده به شرط کسب حداقل ٨٠ %حد نصاب علمی در رشته- محل انتخابی

ب- ٥ %از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران زیر اختصاص دارد( به شرط کسب حداقل ٧٠درصد حدنصاب

علمی در رشته- محل انتخابی):

- جانباز کمتر از ٢٥%- فرزند و ھمسر جانباز کمتر از ٢٥ %

- ھمسر و فرزند رزمنده با حداقل ٦ ماه حضور داوطلبانه در جبھه

در صورتی که ھر یک از شرکت کنندگان سھمیه رزمندگان و ایثارگران در رشته- محل انتخابی موفق به کسب نمره قبولی به صورت آزاد شود، جزء ظرفیت پذیرش به صورت آزاد محسوب خواھد شد.

از پذیرفته شدگان با استفاده از سھمیه رزمندگان و ایثارگران مطابق سایر پذیرفته شدگان به صورت آزاد تعھد محضری گرفته می‌شود.

از پذیرفته شدگان با استفاده از مزایای سھمیه مناطق محروم برای پوشش مناطق محروم، تعھد خاص به میزان ســــه برابر مدت آموزش به نفع مناطق محروم مورد نیاز ھمان دانشــــگاه علوم پزشــــکی مناطق محروم انتخابی گرفته می‌شود و این تعھد قابل خرید یا جابه جایی نیست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.