چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳

جایگزین فوق العاده برای پر مصرف ترین دارو در دنیا

عسل

مطالعات جدید دانشمندان نشان می‌دهد زنبور عسل می تواند جایگزینی برای آتتی بیوتیک‌ها شود.

به گزارش مفدا، محققان دانشگاه لوند در سوئد کشف کرده اند که گروهی از باکتری های اسید لاکتیک موجود در معده عسل زنبور عسل دارای خواص ضد میکروبی می باشند. زنبور عسل به عنوان ابزار جایگزین در مقابل عفونت در جهان است که در حال مبارزه با عوامل بیماری زا می باشد.

محققان دانشگاه لوند در سوئد کشف کرده اند یک گروه منحصر به فرد از ۱۳ باکتری‌های اسید لاکتیک در عسل تازه یافت شده که در شکم زنبور عسل شناخته شده است. بررسی های جدید دانشمندان نان می‌دهد زنبور عسل می‌تواند جایگزینی برای استامینوفن و قرص های مسکن امروزی باشد.

باکتری‌های اسید لاکتیک که در همزیستی با زنبور عسل در معده خود زندگی می کند، به نظر می رسد در تولید عسل درگیر می‌شود. تولید طیف وسیعی از ترکیبات ضد میکروبی در معده زنبور عسل وجود دارد که هنگام ساخت عسل از آن ها استفاده می کند.

آنها دریافتند که باکتری‌ها اسید لاکتیک در زنبور عسل در برابر MRSA (استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متی سیلین)، VRE (انتروکوک مقاوم در برابر وانکومایسین)، سودوموناس آئروژینوزا، و دیگر عوامل بیماری زا که باعث عفونت های جدی در بیماران بستری در بیمارستان و افراد با سیستم ایمنی ضعیف شده اند موثر بوده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.