چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

فعالیت حدود ۱۵۰۰ دانشجوی همیار سلامت در دانشگاه تهران

مشاوره سلامت

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران گفت: این دانشگاه دارای ۶ کانون همیار سلامت روان رسمی و مجوز دار است که حدود ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ عضو فعال دارد.

به گزارش مفدا، نشست آموزشی، تخصصی در خصوص ایدز و رفتارهای پرخطر ویژه مسئولان مراکز مشاوره و اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان دانشگاه های منطقه یک صبح امروز در دانشگاه تهران برگزار شد.

حمید پیروی درباره هدف از برگزاری این نشست، گفت: هدف این است دانشجویان همیاران سلامت روان با توجه به پتانسیلی که دارند به عنوان گروه مرجع اجتماعی بتوانند، آموزش های لازم را در محیط دانشجویی، خوابگاه ها و بین سایر اقشار اجتماعی گسترش داده و گروه های در معرض خطر را تشویق کنند تا تحت آزمایش قرار گیرند.

رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ادامه داد: هدف کلی برنامه این است که دانشجویان همیاران سلامت، اطلاعات علمی و آموزش های لازم و به روز را به دور از انگ و تبعیض گسترش دهند.

وی گفت: دانشگاه تهران در حال حاضر ۶ کانون همیار سلامت رسمی دارد که ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ دانشجو عضو فعال این کانون ها هستند که در پردیس کشاورزی منابع طبیعی کرج، فارابی، ابوریحان، خوابگاه فاطمیه، خوابگاه چمران و پردیس مرکزی فعالیت می کنند.

به گزارش مهر، پیروی با بیان اینکه این دانشجویان از همه رشته ها و مقاطع هستند افزود: نقش همیاران سلامت روان را نمی توان  در توسعه و ارتقاء سلامت روان نادیده گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.