پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

پیام معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو:

در کسب علم، تهذیب و اخلاق بکوشید

38

دکتر کدخدازاده در پیامی روز دانشجو را به همه دانشگاهیان تبریک گفت

شانزدهم آذرماه 1332 یادآور از جان گذشتگی سه دانشجوی دانشکده فنی است که در تاریخ استکبارستیزی این مرزو بوم نقش بی نظیر و مهمی ایفا کردند و حماسه آنان جاویدان ماند.  سال ها بعد، دانشجویان و دانشگاهیان و نخبگان کشور راه آنان و آرمان های آنها را در مبارزات دوران انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و امروز در جهاد علمی و دستیابی به فناوری هسته ای دنبال کردند. نام این حماسه آفرینان که در تقویم استکبارستیزی دانشگاههای ایران همواره جاویدان هستند گرامی باد، افتخارآفرینانی که در توسعه کشور در عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... نقش محوری و کلیدی داشتند.

این روز ملی را به همه دانشجویان عزیز به ویژه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تبریک می گویم. شما عزیزان که سرمایه های عظیم کشور و یکی از ارکان اساسی دانشگاه هستید باید بدانید دستاوردهای کنونی ما مرهون زحمات فرهیختگان و نخبگانی است که در عرصه جهاد علمی خالصانه و استوار گام برداشتند تا زمینه استقلال، اقتدار، تعالی و سربلندی کشور را فراهم نمایند.

شما عزیزان و آینده سازان کشور باید راه این شهدای گرانقدر را ادامه داده و در این فضای سرشار از عدالت و امید و تدبیر، در کسب علم، تهذیب و اخلاق بکوشید و نه تنها در عرصه های علمی بلکه در سایر ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، معنوی و... نیز خود را تقویت کنید تا مقتدرانه در مسیر ارتقا و تعالی دانشگاه و کشور عزیزمان گام بردارید.

هرگز از تلاش و جهاد علمی دست برندارید و بخاطر داشته باشید؛ اقتدار علمی زمینه ساز اقتدار اقتصادی و اجتماعی است بنابراین در این مسیر تلاش کنید تا انشاءا... طبق فرموده مقام معظم رهبری در آینده نه چندان دور بتوانیم بر فراز قله های رفیع علمی در سطح منطقه و حتی جهان سرافرازانه بایستیم و دوباره ایران را مهد علم در جهان قرار دهیم.

مجددا سالروز شانزدهم آذرماه و روز دانشجو را به شما عزیزان تبریک عرض نموده و پیشرفت و سربلندی همه شما را  ازدرگاه خداوند متعال خالصانه مسألت می نمایم.

 دکتر مهدی کدخدازاده

معاون دانشجویی و فرهنگی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.