چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم:

فعالیت ۳۵۶ کانون همیار سلامت روان در دانشگاه‌های کشور

سلامت روان

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم از فعالیت ۳۵۶ کانون دانشجویی همیار سلامت روان در دانشگاه‌های کشور خبر داد.

به گزارش مفدا به نقل از مهر، محمد رضا علم در  نشست آموزشی، تخصصی ایدز و رفتارهای پرخطر ویژه مسئولان مراکز مشاوره و اعضای شورای مرکزی کانون همیاران سلامت روان دانشگاه‌های منطقه یک گفت: اولین بار موضوع ایدز از تریبون علمی مطرح شد و به سطح جامعه کشیده شده و دغدغه خاطر عظیمی ایجاد کرد، گویا قرار است جامعه جهانی با بیماری افسارگسیخته‌ای که همه اقشار را هدف قرار داده روبرو شود و مشکلاتی ایجاد کند.

وی ادامه داد: این اتفاق افتاد و در کنار این بیماری دو جبهه مبارزه شروع شد، مبارزه علمی که از طریق لابراتوارها و از طریق کمک سازمان ملل اتفاق افتاد و جبهه دوم مبارزه نرم، مبتنی بر آگاهی، اصلاح و آموزش بود.

معاون دانشجویان داخل وزارت علوم افزود: آگاهی می تواند به این مشکل اجتماعی جهت دهد، اگر این آگاهی در اختیار جامعه گذاشته شود و آنها را حساس کنیم می توانیم زودتر مسئله ایدز را درمان کنیم.

وی افزود: جوانان یک بخشی از جامعه هدف ایدز هستند و دانشجویان ما ذیل این گروه قرار می گیرند و به خاطر است که ما به این مسئله می پردازیم. سال گذشته سازمان امور دانشجویان به کمک همکاران مراکز مشاوره، کانون همیاران سلامت روان دانشجویی را در دانشگاه ها راه اندازی کردند.

این مسؤول ادامه داد: این کانون ها یکی از سرمایه ها و ابزارهای اصلی مراکز مشاوره هستند. در حال حاضر ۳۵۶ کانون همیار سلامت روان در دانشگاه ها فعال بوده و در چرخه مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله ایدز فعال هستند که امیدواریم از طریق این کانون ها اقدامات مفیدی انجام گیرد.

 حسن به نژاد معاون دانشجویی دانشگاه  تهران نیز با تبریک روز دانشجو گفت: هر ساله طرح سیمای زندگی دانشجویی و طرح پایش سلامت دانشجویان ورودی جدید را اجرا کرده و دانشجویان را از نظر سلامت روان و جسم ارزیابی می‌کنیم.

وی ادامه داد: دانشجویان قبل از اینکه وارد دانشگاه شوند، باید  دهه قبل از ورود آنها به دانشگاه بررسی شود، چون در آن سن و سال دانشجویان آسیب پذیر هستند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران همچنین از آمادگی دانشگاه تهران برای مقابله و پیشگیری از پدیده ایدز خبر داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.