یکشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹

تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

چالش ها و راهکارهای امور صنفی و رفاهی« تغذیه و حمل و نقل» دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

چالش ها و راهکارهای امور صنفی  و رفاهی« تغذیه و حمل و نقل»

تریبون آزادی با موضوع سلف، تغذیه و سرویس ایاب و ذهاب و حمل و نقل به همت شورای صنفی و با همکاری جمع کثیری از دانشجویان و همچنین حضور موثر مسوولان در محل سلف پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر؛ ظهر روز شنبه ۱۷ آذر ماه تریبون آزادی با موضوع سلف، تغذیه و سرویس ایاب و ذهاب و حمل و نقل به همت شورای صنفی و با همکاری جمع کثیری از دانشجویان و همچنین حضور موثر مسوولان در محل سلف پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 ابراهیمی دبیر کمیته تغذیه شورای صنفی در خصوص امورتغذیه دانشجویان گفت: «کمیته تغذیه شورا با همکاری دانشجویان وظیفه دارد مشکلات صنفی مربوط به امور تغذیه از جمله کیفیت غذا، بهداشت غذا، نحوه توزیع و ظروف را پیگیری کند. از سوی کمیته تغذیه شورا پیگیری هایی نیز انجام شده از جمله تعویض ظروف مصرفی برای ناهار، اضافه شدن شام پنجشنبه به منوی غذا و همچنین بهبود کیفیت برخی از غذاها»

  در ادامه علی اکبری عضو کمیته تغذیه شورا نیز افزود: «جای تاسف بسیار دارد که مدت هاست راجع به مشکلات غذا بحث می شود و مدام در حال تکرار شدن است. در آیین نامه تغذیه حداقل کالری مصرفی دو هزار و دویست کیلوکالری است این در حالی است که در برخی از روزها ما شاهد مصرف هزار و هشتصد کالری توسط دانشجوها طبق منوی سلف می باشیم. بارها مشاهده شده که ظروف و قاشق و چنگال ها و حتی سینی ها درست تمیز نشده اند. ممکن است کیفیت ناهار افزایش یافته باشد اما شام همچنان کیفیت پایینی دارد. دوز مصرفی سبزیجات در غذاها تقریبا یک چهارم مقدار آیین نامه می باشد. وضعیت انتقال غذاها به خوابگاه در شأن دانشجو نیست و....»

 آرین سامی دوست در ادامه گفت و گوها،‌ تقاضای بازرسی سرزده از سلف، آشپزخانه و انبار نگهداری مواد اولیه توسط دانشجوها را داده  و به کیفیت پایین غذاها نسبت به قیمتشان اعتراض داشت. هزینه ای که معتقد بود دانشجویان بعدا با گذراندن طرح در بیمارستان ها و مراکز درمانی موظف به پرداخت آن هستند.

 محمود نجاری عضو کمیته تغذیه شورای صنفی نیز ضمن تشکر از مسوولان و یادآوری این نکته که دانشجو در کنار مسوولان است و نه در مقابل آنها، ابتدا موضوع شفاف سازی قراردادها را مطرح کرد و در ادامه به کارهای انجام شده توسط اداره تغذیه دانشگاه اشاره نمود و گفت: « بهبود کیفیت حلواشکری ها و تن ماهی،رفع مشکل طولانی بودن صف سلف دانشگاه شهر از جمله مواردیست که انجام شده است. در همه دانشگاه های ایران، دانشجوها بابت ظروف آلومینیومی غذا هزینه پرداخت می کنند و فقط مختص به دانشگاه ما نیست.»

تریبون آزاد با حضور  تعدادی از دانشجویان دیگر و بحث و گفت و گو در خصوص  مشکلات  امور تغذیه دانشجویان و همچنین حمل و نقل ادامه یافت. در خصوص حمل و نقل نیز زمان های نامناسب، تاخیرهای مکرر و سوار شدن بیش از ظرفیت و همچنین کمبود وسیله نقلیه از مواردی بود که دانشجویان نسبت به آن معترض بودند.

  محمد دهقانی دبیر مرکزی شورای صنفی نیز به  کارهایی انجام شده توسط این شورا اشاره کرد و در خصوص برنامه های آینده نیز توضیحاتی ارائه داد. وی بر مطالبه گری و آگاهی دانشجوها تاکید کرد و مهمترین برنامه شورای صنفی را اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در مورد قوانین، آیین نامه ها و حقوق دانشجویان عنوان کرد.

  از نکات مثبت این گردهمایی حضور معاون دانشجویی و فرهنگی،‌ مدیر دانشجویی،‌ مدیر فرهنگی،‌ کارشناسان اداره تغذیه و... بود که بسیاری از سوالات دانشجویان توسط مسوولان در همان زمان پاسخ داده شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.