پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴

فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری؛

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان

صیقلیان

فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان در خصوص لزوم تعاملات حوزه و دانشگاه به گفتگو میپردازد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، مصطفی صیقلیان، فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان  در خصوص چگونگی هماهنگی و تعامل بیش تر حوزه و دانشگاه به ایراد سخن می پردازد. 
وی با بیان اینکه هدف در دو نهاد حوزه و دانشگاه انسان سازی است، تصریح کرد: مردم باید بدانند که اهداف فرهنگی و تربیتی حوزه و دانشگاه در سطح کلان یکی بوده و گاه در شیوه ی اجرای آنان تفاوتها ملموس است والا هدف هر دو انسان سازی و رشد فرد و جامعه هست.
فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری با اشاره به مطالبات رهبری امام خامنه ای افزود: امیدواریم دو قشر حوزه و دانشگاه در آینده با همدلی و همکاری بیشتر بتوانند در مسیر سخنان و مطالبات رهبری با نیروی مضاعف حرکت کنند تا برای جامعه مفید واقع شوند.
فرمانده بسیج دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه حوزه و دانشگاه را در اکثر مسائل مکمل یکدیگر دانست و گفت: این دو نهاد باید کمکرسان یکدیگر باشند لذا برنامه ریزی درست و دقیق میتواند نقش بسزایی در تکمیل اهداف هر دو قشر داشته باشد.
مصطفی صیقلیان افزود: بررسی مسائل سیاسی در ایران بر عهده ی دو قشر حوزوی و دانشگاهی است لذا آنجایی که نیاز به انتقاد و مطالبه گری باشد دانشجو و طلبه باید احساس وظیفه کنند تا در فضای ادب و دور از تشویش اذهان عمومی مطالبات خود را پیگیری نمایند و این پیگیری ها را ما باید در دانشگاه و در فضای طلاب زنده نگه داریم تا جامعه متضرر نشود.
وی افزود: فعالان فرهنگی در دانشگاه و در حوزه می بایست با حضور حداکثری خود یکپارچگی و وحدتشان را بار دیگر نشان دهند، لذا شایسته است که دانشگاهیان و اساتید و طلاب حوزه در سال جاری همکاری های گسترده تر برای اجرای برنامه ها داشته باشند.
شایان ذکر است؛ مصطفی صیقلیان، فرمانده بسیج دانشگاه علوم پزشکی این هفته به دعوت امام جمعه و مسئول بسیج دانشجویی شهرستان در نماز جمعه شرکت و سخنرانی میکند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.