پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۵

به همت اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛ 

کارگاه "پیش از ازدواج" برگزار شد

کارگاه قبل از ازدواج

رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: هدف از برگزاری کارگاه پیش از ازدواج اجرای تست های مشاوره پیش از ازدواج و جمع آوری سه تیپ شخصیتی به عنوان  کار عملی  است.

به گزارش مفدا تربت حیدریه، ملیحه پاشیب، رییس اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  مباحث کارگاه برگزار شده هفته های پیش را چرایی ازدواج و قیاس نگرش به دو دیدگاه اسلامی و روانشناسی دانست و گفت: هدف از برگزاری این کارگاه اجرای تست های مشاوره پیش از ازدواج و جمع آوری سه تیپ شخصیتی به عنوان  کار عملی  است.
وی ادامه داد: سه تیپ شخصیتی شامل بلوغ روانی برای آمادگی شروع رابطه،سازگاری صاحبی زن درون  و مرد  درون و سنجش پنج نیاز فردی برای تعیین سطح تعدیل نیازهای فرد است که از این میان تستAAQ نیز برای تعیین تیپ شخصیتی فرد با آیتم های وابسته، اجتبابی و ایمن مورد سنجش قرار می گیرد تا گزینه های مناسب در ازدواج مشخص شود. 
رییس اداره مشاوره دانشگاه افزود: این سه تیپ شخصیتی بیانگر آموزش فردی،تعیین جایگاه فرد،شروع تعدیلی و لزوم اعمال تغییرات برای داشتن تیپ شخصیتی نرمال می باشد.
پاشیب در ادامه با بیان این که در این کارگاه ها عواقب انتخابات برای آینده دانشجویان را با دیدگاه های آنان  سنجیدیم، بیان کرد: با کار عملی نشان دادیم به دنبال آن چه اتفاقاتی رخ می دهد. 
مدیر مرکز مشاوره استقبال دانشجویان از تشکیل کارگاه پیش از ازدواج را مطلوب عنوان کرد و گفت:اگر پس از شرکت در این کارگاه های آموزشی، گیرایی و سنجش و بررسی دوباره انجام شود تاثیرات مثبت خودش را خواهد داشت که خوشبختانه نسل جدید،نسل فهمیده ای هستند، سعی می کنند ببینند، بفهمند و ندانسته جلو نروند.
پاشیب ارتباط اکثر جوانان را صرفا دوستی و وابستگی اعلام کرد و گفت: امروزه اکثر جوانان با دوستی و ایجاد وابستگی  ارتباط برقرار می کنند و اگر این وابستگی در ازدواج متناسب نباشد،نمی توانند تا با آن کنار بیایند.
وی افزود: اگر فردی  بعد از تصمیم گیری و انتخاب خود، برای مشاوره پیش از ازدواج به مرکز مشاوره مراجعه نماید، اشتباه است و باعث می شود فرد رد صلاحیت در تیپ شخصیتی را نپذیرد؛ لذا ابتدا باید قبل از وابستگی و احساسات حداقل معیارهای اولیه زندگی سنجیده شود و در صورت وجود درصد بالایی از معیارهادر یک فرد،شناسایی و سرمایه گذاری صورت پذیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.