پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۴

مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر در دانشگاه برگزار شد

گراميداشت هفته پژوهش

راسم گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران و محققان برتر روز سه شنبه مورخ 23/09/95 در سالن دکتر محمد قریب دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا، رییس دانشگاه در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از مدعوین و برگزار کنندگان و تبریک ایام هفته پژوهش و هفته وحدت، خواستار برگزاری جلسه ای با حضور اساتید و اعضای هیات علمی در ارتباط با بحث پژوهش شد.

دکتر محمد حسین اعرابی، هدف از برگزاری این گونه جلسات را تقدیر و تکریم و ارج نهادن به امر پژوهش عنوان کرد.

وی، در خصوص نامگذاری هفته پژوهش اظهار داشت: بایستی اهمیت موضوع پژوهش و تحقیقات در جزء جزء فعالیت ها مورد توجه قرار گیرد و سرلوحه امور و برنامه ریزی ها باشد.

دکتر اعرابی گفت: یک تا سه درصد درآمدهای هر دستگاه دولتی به امر پژوهش اختصاص یافته که این مقدار باید افزایش یابد و در کنار سرمایه گذاری مالی، سرمایه گذاری در زمینه نیروی انسانی و تربیت پژوهشگر نیز باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته پژوهش و قدردانی از زحمات دست اندرکاران این حوزه به بیان اهم اقدامات این معاونت در سال گذشته و سال جاری پرداخت.

دکتر غلامعلی حمیدی، نمایه شدن مجلات Archives of Trauma Researchو Studies  Midwifery Nursing&  در نمایه ISI، نمایه شدن مجله Archives of Trauma Researchدر نمایه بین المللی Scopus ، عقد تفاهم نامه همکاری جهت ثبت ملی ترومای ایران مابین مرکز ثبت ملی ترومای ایران و مرکز تحقیقات ترومای کاشان (بخش پیش بیمارستانی بانک اطلالاعات جامع ترومای کشور)، عضویت در شبکه قلب و عروق کشور و اقدام جهت همکاری در ثبت سکته های قلبی، برگزاری بیش از20 دوره کارگاه علم سنجی و آشنایی با سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقات ویژه اعضای هیات علمی پایه و بالینی و ... از مهم ترین اقدامات این معاونت در سال جاری عنوان کرد.

دکتر میرعلی محمد سبزه قبایی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز و مهمان ویژه در این نشست اظهار داشت: امر پژوهش در دانشگاه ها روند رو به رشدی دارد.

وی گفت: درسال 2015 میلادی بیشتر از 30000 مقاله دربانک اطلاعاتی  Scopusثبت شده است و ایران رتبه 19جهانی را در این بانک اطلاعاتی دارد که بعد از ترکیه رتبه دوم در منطقه را به دست آورده است.

دکتر سبزه قبایی، با بیان اینکه نزدیک به 20 مقاله فارسی زبان در بانک اطلاعاتی Scopus وجود دارد، تصریح کرد: درصد مشارکت ایران نسبت به تعداد مقالات در پایگاه ISI  نیز شیب صعودی دارد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.