دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱

نشست رابطین قرآنی و فرهنگی واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

رابطین قرانی

نشست توجیهی رابطین قرآنی و فرهنگی واحدهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان ویژه بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت(ع) برگزار شد.

به گزارش مفدا گیلان، با توجه به فرا رسیدن زمان ثبت نام مرحله مقدماتی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت(ع) دانشگاه های علوم پزشکی کشور و همچنین قدردانی از زحمات رابطین قرآنی و فرهنگی در برگزاری باشکوه بیست و سومین جشنواره  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  نشست ویژه ای در روز یکشنبه در سالن کارگاه آموزشی دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار شد .

این جلسه به ریاست مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه و با حضور حجت السلام  و المسلمین حسن خواه  مسوول شورای قرآن و عترت دانشگاه و سایر کارشناسان  این شورا برگزار شد.

فیروز نصیرزاده مدیر فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: نقش سفیران  فرهنگی و قرآنی در ثبت نام جشنواره بسیار مهم است.

 وی از تشکیل شناسنامه برای رابطین قرآنی خبر داد و گفت: این شناسنامه در راستای تشکیل بانک اطلاعات و سوابق  رابطین است و به زودی سفیران بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت(ع) در رده های اساتید، کارکنان، و دانشجویان مشخص می شوند.

 نصیرزاده در ادامه از تمامی رابطین خواست تا به منظور کشف استعداد های قرآنی در رشته های مختلف و در بخش اساتید، دانشجویان و کارمندان به منظور شرکت در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت (ع)  هرچه سریعتر اقدام کنند و ثبت نام در جشنواره را به روزهای پایانی موکول نکنند.

وی اضافه کرد: سفیران و رابطین قرآنی و فرهنگی وظیفه سنگینی بردوش دارند و لازم است با اطلاع رسانی جامع، شرایط  حضور حداکثری جامعه دانشگاهی علوم پزشکی گیلان جهت شرکت در بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت(ع) سراسر کشور را فراهم کنند.

حجت السلام والمسلمین محمد حسن خواه، رییس اداره فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه این نشست ضمن تقدیر از حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی در خصوص برنامه های قرآنی در دانشگاه  با اشاره به سوره مبارکه مریم در خصوص انس با قرآن اظهار کرد: یکی از ویژگی های قرآن، این است که هر کس به اندازه اُنس با آن و تدبر و تفکر در آیات آن و حتی تلاوت و روخوانی آن، از این کتاب عظیم، بهره مند می شود. همین روخوانی عادی نیز بر دل ها اثر می گذارد و حتی نگاه کردن به آن نیز دارای فوایدی است.

وی ادامه داد:  رابطین قرآنی علوم پزشکی گیلان علاوه بر آنکه برای ارتقای فعالیت های قرآنی تلاش می کنند باتوجه به توانمندی بالایی که دارند لازم است  در جشنواره ثبت نام کنند و در عرصه رقابت نیز حضور فعالی داشته باشند.

فرج اله لایق برحق، دبیر شورای قرآنی دانشگاه از جمعیت رابطینی که در این نشست حضور داشته و فعالیت ها و همکاری لازم را در برگزاری بیست وسومین جشنواره قرآن و عترت (ع) داشته اند قدردانی کرد و افزود:  اگر فعالیت و برنامه های لازم و زمینه علاقه برای ثبت نام انجام شود، با افزایش آمار ثبت نام،  کنندگان در جشنواره روبرو خواهیم شد.

وی به بیان رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بیست و دومین مرحله و مقایسه آن با بیست و سومین مرحله پرداخت و گفت: از رتبه ۳۵به رتبه ۱۷ دست یافتیم و قطعا با پتانسیل های قرآنی که در سطح دانشگاه داریم این رتبه می تواند به عددی تک رقمی تبدیل شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.