شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

برپایی ایستگاه آموزش غربالگری و مشاوره HIV توسط انجمن علمی دانشجویی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد

کارگاه ایدز-گناباد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: ایستگاه آموزش غربالگری و مشاوره HIV توسط انجمن علمی- دانشجویی پزشکی با همکاری واحد مبارزه و پیشگیری از بیماری های معاونت بهداشتی در محل دانشکده پیرا پزشکی برگزار شد.

دکتر محمد حسن مینوئیان افزود: انجمن علمی دانشجویی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد در جهت افزایش سطح آگاهی دانشجویان این دانشگاه در رابطه با HIV ، اقدام به برپایی ایستگاهی با محوریت آموزش مشاوره و غربالگری در راستای شناساندن این ویروس و بیماری ایدز نمود. 
وی اظهار کرد: در این ایستگاه سه ساعته که در محل پردیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گناباد برگزار شد، برای تعداد پنجاه نفر از دانشجویان در رابطه با HIV ایدز توضیحاتی ارائه شد و پمفلت هایی جهت آگاهی بیشتر  با این بیماری توزیع شد. 
وی عنوان کرد: از ویژگی های جالب این ایستگاه، داشتن رپید تست برای گرفتن تست HIV بود که برای نفراتی که high risk بودند یا دوست داشتند که با این تست آگاه شوند انجام می شد. 
 دکتر مینوئیان ابراز کرد: همچنین تعدادی از اساتید دانشگاه با حضور در این ایستگاه از اقدام این انجمن در راستای آگاه سازی دانشجویان با محوریت HIV ایدز تقدیر کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.