چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۱

انجمن سلامی دانشجویان

برگزاری مراسم ۱۶ آذر در سالن آمفی تئاتر مجتمع پیامبر اعظم (ص)

عکس انجمن

این مراسم تحت عنوان چهل سالگی انقلاب در بیم و امید به جهت گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی اراک به همت انجمن اسلامی دانشجویان برگزار گردید.


در این مراسم پس از پخش فیلمی کوتاه راجع به اتفاقات ۱۶ آذر و معرفی بیشتر آن به دانشجویان، معاونت فرهنگی دانشگاه دکتر فخرالدین شریعتمداری، دبیر انجمن اسلامی علیرضا کمال‌خانی و نائب دبیر انجمن اسلامی مهتاب حیدری درباره تکریم دانشجو و روز دانشجو سخنانی را بیان کردند.
 دبیر انجمن اسلامی دانشجویان ضمن گرامیداشت روز دانشجو و یاد و خاطره شهدای ۱۶ آذر اظهار داشت که با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی خواسته های مردم که با خون این ملت بر دیوارها نوشته شد، فراموش شده و انقلاب نیازمند بازگشت به مسیر آرمان های راستین خود است. همچنین توصیه کرد که سرکوب اعتراضات موجب ورود اعتراضات به مسیرهای رادیکال تر و تندروی های بیشتر می شود پس تا فرصت باقی است به خواسته های مردم برگردیم چرا که شاید شاهد آخرین نسل هایی باشیم که در چارچوب انقلاب اسلامی خواستار تغییر اوضاعند.

 نایب دبیر انجمن اسلامی نیز ضمن قدردانی و بزرگداشت تمامی دانشجویان شهید و ۳ آذر اهورایی بیان داشت: "امروز دور هم جمع شده ایم تا به یکدیگر یادآوری کنیم که دانشجو صدای ملت است و در برابر جامعه خود مسئولیت دادخواهی دارد. ما چگونه دانشجویانی هستیم؟ اگر در برابر ظلم و خفقان و حقوق ضایع شده مردم نایستیم و ضربانی برای طبقه ضعیف جامعه در برابر عدالت نباشیم."

سپس جناب آقای حسین نقاشی سخنانی درمورد دانشجوی واقعی، اهداف تشکیل دانشگاه، تشکل های دانشجویی و حقوق دانشجویان ایراد نمودند. بعد از آن مستند صحبت های دانشجویان با موضوع آینده کشور پخش شد که در آن دانشجویان به بیان نظرات خود راجع به پرسش " آینده خود را چگونه میبینید؟" پرداختند. 
در نهایت جلسه پرسش و پاسخ با جناب آقای حسین نقاشی شروع شد که دانشجویان آزادانه از طیف های مختلف سیاسی از جمله انجمن اسلامی، بسیج، کانون ها و ‌... صحبت های خود را بیان کردند و آقای نقاشی به پاسخ پرسش و نظرات دانشجویان پرداختند. در آخر نیز مراسم با اجرای زنده موسیقی به پایان رسید.
البته مجادلاتی در انتهای برنامه در شرف اتفاق بود که با درایت معاونت محترم فرهنگی دانشجویی و بینش دانشجویان فهیم مشکلی پیش نیامد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.