شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۴

فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه:

کوتاه شدن دست استعمار از کشور، ثمره وحدت حوزه و دانشگاه است

صیقلیان

فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری گفت: خواسته دشمن عدم وحدت حوزه و دانشگاه است؛ زیرا همین وحدت دست استعمار را از این کشور کوتاه کرده کرده است. 

به گزارش مفدا تربت حیدریه، محمد مصطفی صیقلیان، فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان تربت حیدریه به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه به ایراد سخن پرداخت. 
صیقلیان در ابتدا به سالروز شهادت عالم ربانی آیت الله مفتح(ره)، از پیشروان اندیشه و وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: این تقارن از سویی یادآور مجاهدت ها و مبارزات علما و اندیشمندان در حوزه های علمیه و محیط های دانشگاهی است که به مقابله با قدرت های ظالم برخاستند و از سوی دیگر عصبانیت دشمنان و بیگانگان از اتحاد مسلمانان، خصوصا وحدت اقشار آگاه علمی مسلمانان، در جهان است. 
فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری گفت: هنگامی که حضرت امام خمینی(ره) با شناخت اهداف دشمن به تبیین موضوع وحدت حوزه و دانشگاه پرداختند، مشخص شد که هدف از تاسیس دانشگاه در زمان طاغوت، پروژه سکولاریزه کردن بوده است.
وی ادامه داد: جدایی دین از علم و پرورش متخصص بدون تعهد، به مرور زمان به جدایی دین از سیاست و انزوای دین می انجامد، اما رهنمود های امام عظیم الشان نه تنها راه نفوذ غرب را بست، بلکه به تربیت نیروی متخصص و متعهد منجر شد. 
وی تصریح کرد: هر زمان که حوزه و دانشگاه از رهنمود های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری تبعیت کردند، به نتیجه مطلوب رسیدند که از آن ها می توان به کرات در تاریخ معاصر نام برد تا جایی که کشور از حضور رژیم منحوس پهلوی پاک شد. 
صیقلیان ادامه داد: خواسته دشمن عدم وحدت حوزه و دانشگاه است؛ زیرا همین وحدت دست استعمار را از این کشور کوتاه کرده کرده است. 
وی همچنین به اتحاد بین دکتر مصدق و آیت الله کاشانی در جریان ملی شدن صنعت نفت اشاره کرد که به کوتاهی دست انگلیس از چپاول گری و غارت منجر شد. 
صیقلیان با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) خواستار وجود روح آرمان خواهی و ظلم ستیزی در دانشگاه بودند، نمونه هایی از سخنان امام راحل در باب وحدت حوزه و دانشگاه از جمله کنار هم قرار دادن دانشگاه ها و مدارس علوم دینی در اولین پیام سیاسی مکتوب خود،فرمان تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب در یک دستور و تاکید بر لزوم وحدت حوزه و دانشگاه در وصیت نامه ایشان را برشمرد. 
وی بهترین راهکار وحدت حوزه و دانشگاه را اجرای راهکار های مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: متاسفانه با وجود تاکیدات فراوان، در بسیاری از موارد به این مهم نرسیده ایم. 
وی به سهل انگاری دانشگاهیان و حوزویان و قصور مسئولین در دوره های مختلف را از جمله علل آسیب به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: حضور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها حرکت مثبت و موثری از جانب دانشگاه ها در این زمینه بوده است. 
فرمانده بسیج دانشجویی شهید اژدری با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه موجب تثبیت، بقا و رشد انقلاب اسلامی می باشد، ادامه داد: حوزه و دانشگاه عرصه ای برای تبادل افکار و جریانات علمی است. تعامل و وحدت میان این دو نهاد زمینه پیشرفت علمی کشور را فراهم ساخته و کشور را در رسیدن به قله های رفیع علم و ایمان و تقوا یاری می نماید. 
وی شعار زدگی را یک آفت موثر در وحدت حوزه و دانشگاه دانست و گفت: مطمئنا لزوم طراحی، تهیه و تدوین نقشه راه برای رسیدن بهوحدت حوزه و دانشگاه متناسب با این دو مرکز ضروری است. 
وی ایجاد یک پایگاه با عنوان دفتر تحقق وحدت حوزه و دانشگاه را ضروری دانست و گفت: باید طرحی نو درافکند و ساختاری ایجاد کرد تا وحدت حوزه و دانشگاه عمیق تر شود و اهداف و راهکار های عملیاتی در شهرستان جدی تر پیگیری شود. 
صیقلیان در پایان با بیان اینکه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری نیز باید نقش موثرتری در وحدت حوزه و دانشگاه داشته باشد، گفت: بسیج دانشجویی به عنوان تشکلی انقلابی می تواند نقش مهمی در بهتر شدن وحدت حوزه و دانشگاه ایفا کند و آمادگی بسیج دانشجویی را جهت عملیاتی شدن این اندیشه تا حصول نتیجه اعلام کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.