چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰

در نخستین جلسه سلسله نشست های سلوک نخبگان؛

دانشگاه علوم پزشکی قزوین میزبان مردی از جنس محبت و علم بود

نخستین دوره همایش سلوک نخبگان

نخستین جلسه از سلسله نشست های سلوک نخبگان، با هدف آشنایی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با سبک و شیوه ی زندگی نخبگان کشور و با حضور مهندس ایرج حسابی، مردی از جنس محبت و علم در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

به گزارش مفدا قزوین،دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بیستمین روز از آخرین ماه پاییز میزبان مردی با صحبت های گرم و دلنشین بود که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت؛این صحبت ها جنس و حال و هوایی دلنشین برای دانشجویان داشت،چرا که در قالب خاطراتی تاثیر گذار بیان شد.فرزند دکتر محمود حسابی در این نشست خاطرات مختلفی از پدر بیان کرد که هریک از آن ها درس های بزرگی برای زندگی بود.

آفت مهاجرت دانشجویان

 ایرج حسابی در این مراسم ضمن عرض تبریک روز دانشجو به دانشجویان اظهار داشت:امروز آفت مهاجرت به جان دانشجویان افتاده و با معرفی افراد و بزرگان خدمتگزار به کشور میتوان تا حدی از آن پیشگیری کرد.

توجه خاص پروفسور حسابی به جایگاه مادر و همسر

وی در ادامه به توجه و احترام خاص و ویژه دکتر حسابی به مادر و همچنین محبت به همسر اشاره کرد که به عنوان اصل اساسی در زندگی این استاد بزرگ بوده است.

ایرج حسابی همچنین به تفضیل در خصوص تلاش های ارزنده مادر دکتر حسابی برای رشد و پیشرفت همه جانبه فرزندان سخن گفت،به راستی که بزرگترین اساتید دنیا از دامان مادرانی دلسوز به جایگاه های رفیع دست یافته اند.

احترام خاص به روحانیون

وی ضمن اشاره به برگزاری جلسات متعدد هفتگی در منزل دکتر حسابی گفت: در هر جمعه علما،فقها واساتید دانشگاه جلسه ای با دکتر داشتند و او با دستان خود،صندلی جداگانه ای برای آیت الله مطهری ساخت که این صندلی پانزده سانت از بقیه صندلی ها در آن جلسات بلند تر بود؛که این عمل احترام وی به روحانیت و کسی که از حوزه علمیه آمده بود را نشان میداد.

توجه ویژه به پاسخگویی نامه ها

ایرج حسابی در ادامه گفت: دکتر حسابی به نامه هایی که از کشورهای مختلف به دستش می رسید با حوصله و صبر تمام پاسخ میداد و معتقد بود احترام به کسانی که این نامه ها را ارسال کردند ضروری است پاسخ با خط خوش و توجه به آنها نشان این احترام است.

ضرورت توجه به ادبیات کهن کشور و اشاعه آن در میان نسل نو،شناسایی نخبگان،دعوت از دانشجویان برای بازدید از منزل دکتر محمود حسابی،ضرورت تحمل سختی و ممارست در راه تحصیل علم از مهم ترین صحبت های فرزند دکتر حسابی در این نشست بود.

در ادامه دکتر منوچهر مهرام رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین ضمن عرض خیر مقدم به مهندس ایرج حسابی و اشاره به جایگاه والای دکتر محمود حسابی اظهار داشت: ضروری است با تلاش و الگو گرفتن از سبک زندگی اساتید بزرگی همچون هشترودی و حسابی در هر دوره بتوانیم ده ها تن از این اساتید داشته باشیم.

دکتر محمد رضا شیخی معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه نیز در این مراسم گفت: نخستین دوره این نشست با حضور فرزند بزرگوار پروفسور حسابی و با هدف رشد و گسترش نگاه نسل جدید نسبت به منش و شیوه زندگی نخبگان برای حرکت در مسیر رشد دانش وکمک به جامعه برگزار شده است.

وی افزود: این نشست ها در دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه خواهد داشت تا دانشجویان بتوانند از این طریق با بزرگان و نخبگان کشور بیشتر آشنا شده و با الگو گرفتن از آن ها گام های مهمی در جهت گسترش دانش بشری بردارند.

شایان ذکر است این نشست صمیمانه با حضور اساتید،کارمندان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و اجرای موسیقی توسط گروه نوا برگزار شد.

نخستین دوره نشست سلوک نخبگان ، با اهدای هدیه به مهندس ایرج حسابی و گرفتن عکس یادگاری و گپ و گفت صمیمانه دانشجویان  با وی به کار خود پایان داد. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.