یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت در نشست تخصصی کانون‌های هنرهای نمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور:

دانشجویانی که در دوران تحصیل کار گروهی انجام داده‌اند، در آینده افراد موفق‌تری هستند/ در کانون‌های دانشجویی یاد می‌گیرید کار گروهی انجام دهید

نشست مجمع کانون های نمایش اهواز

دکتر حسام‌الدین علامه با اشاره به اینکه در کانون‌های دانشجویی یاد می‌گیرید کار گروهی انجام دهید و مهارت‌های ارتباطی را تقویت کنید، اظهار داشت: در کانون‌های فرهنگی همچنین توانمندی‌های فردی خود را ارتقاء می‌دهید و گفت‌وگو و تعامل را یاد می‌گیرید. به همین دلیل است که دانشجویانی که در دوران تحصیل کار گروهی انجام داده‌اند، در آینده افراد موفق‌تری می‌شوند.

به گزارش مفدا، اولین نشست دو روزه تخصصی کانون‌های هنرهای نمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در دانشگاه جندی شاپور اهواز با حضور دکتر حسام الدین علامه مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت،  سیدابراهیم هاشم‌ورزی معاون اداره کل فرهنگی  وزارت بهداشت،‌ دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اهواز  و جمعی از کارشناسان فرهنگی دانشگاه برگزار شد.

در  این نشست دو روزه، دکتر علامه ضمن تشکر از میزبانان این نشست و گرامیداشت یاد شهدای شهر اهواز گفت: وظیفه اصلی دانشگاه تعلیم است و بحث خلاقیت و کاربردی بودن تحصیل علم در دانشگاه‌های نسل سه و چهار بسیار اهمیت دارد. اعتقاد داریم نهادهای دانشجویی نقش بسیار  موثری در تکامل شخصیت دانشجو و تعالی فرهنگی او دارند و به ایجاد فضای کابردی و خلاقانه کمک می‌کنند.

وی در خصوص اهمیت حضور و مشارکت دانشجویان در کانون‌های فرهنگی و هنری گفت: در کانون‌های دانشجویی یاد می‌گیرید کار گروهی انجام دهید، مهارت‌های ارتباطی را تقویت کنید و توانمندی‌های فردی را ارتقاء دهید و گفت‌وگو و تعامل را یاد بگیرید. به همین دلیل است که دانشجویانی که در دوران تحصیل کار گروهی انجام داده‌اند، در آینده افراد موفق‌تری می‌شوند.

علامه در ادامه با بیان اینکه باید ظرفیت‌های دانشجویان را به صورت مرتبه‌ای در نظر بگیریم، بیان داشت: ما در یک حکومت اسلامی هستیم و کشور ما از دیرباز جایگاه ویژه‌ای داشته و دارای یک فرهنگ فاخر و غنی است. در نگاه دینی ما، ایمان مرتبه‌ای است؛ مقام معظم رهبری هم در جمع تشکل‌های انقلابی فرمودند که ایمان و انقلابی‌گری هر دو مرتبه‌ای است؛ امام صادق(ع) نیز می‌فرمایند ایمان نردبانی است که ۱۰ پله دارد و هر کسی در مرتبه‌ای از آن قرار می‌گیرد؛ این سنت الهی است که انسان‌ها متفاوت هستند و هر کدام فرصت‌های متفاوتی دارند و این خود زیبایی خلقت است. این تفاوت‌ها است که باعث شده که به هم نیاز داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی مدیران بودجه فرهنگی را برای سطوح بالای فرهنگی در نظر می‌گیرند، اظهار کرد: بودجه فرهنگی باید برای حداکثر افراد در نظر گرفته شود اما این نکته هم لحاظ شود که انسان‌ها متفاوتند و نیازهای متفاوتی دارند.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت ادامه داد: متاسفانه گاهی در حوزه فرهنگی و برنامه‌ریزی‌های فرهنگی حدود ۹۵ درصد دانشجویان را فراموش می‌شوند. بر این اساس طبق دستور دکتر هاشمی که اولین تاکیدشان فعال شدن کانون‌های فرهنگی و هنری برای مشارکت تمام دانشجویان بود، عمل کرده‌ایم و برای برنامه‌ریزی باید بدانیم که دانشجویان در پله های مختلف ایمانی و انقلابی هستند و باید فضا را برای مشارکت حداکثری دانشجویان محیا کنیم.

علامه با تاکید بر ایجاد فضای مناسب برای فعالیت‌های دانشجویی بیان داشت: باید بستر برای ورود دانشجویان جدید به نهادهای دانشجویی فراهم شود و فضا برای حضور در تشکل‌ها و رقابت سالم با یکدیگر، ایجاد شود. یکی از آفات کشور ما این است که کار گروهی کم انجام می‌شود، بنابراین باید در دوران دانشگاه فضای کار گروهی فراهم شود تا دانشجویان برای فعالیت‌های آینده آمادگی پیدا کنند.

وی در پایان با اشاره به اینکه در وزارت بهداشت تلاش داریم با ایجاد تنوع در فعالیت‌های فرهنگی، فضا را برای حضور دانشجویان با علائق و سلائق مختلف فراهم کنیم، اظهار داشت: از لحاظ تنوع فعالیت‌های فرهنگی، وزارت بهداشت را تبدیل به یک قطار با چند واگن فرهنگی متنوع کرده‌ایم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.