دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰

به مناسبت روز دانشجو؛

تریبون آزاد به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برگزار شد

مراسم روز دانشجو ارومیه

مراسم گرامیداشت روز دانشجو، با استقبال پرشور دانشجویان و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی ارومیه روز شنبه ۲۴ آذر ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۳ در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی توسط تشکل انجمن اسلامی دانشجویان برگزار شد

به گزارش مفدا ارومیه، کرسی آزاد اندیشی  با عنوان "سخنران شما هستید" با حضور دکتر آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دکتر آقاپور معاون فرهنگی و دانشجویی، دکتر فرجاه ، مدیر امور پژوهشی دانشکده پزشکی، دکتر افشار ، رئیس دانشکده پزشکی، دکتر فلاح ، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، دکتر ملکی، ریاست دانشکده‌ی داروسازی،دکتر فریدونی مدیریت امور بین المللی، دکتر یکتا ، معاون آموزش بالینی دانشکده‌ی پزشکی، دکتر خادم وطن مدیر امور فرهنگی و فوق برنامه، دکتر آذرنوش مدیر امور دانشجویی و سایر مسئولین دانشگاه جهت پاسخگویی به سوالات دانشجویان برگزار شد.

در ابتدای مراسم سینا دینداریان دانشجوی رشته پزشکی و دبیر تشکل انجمن اسلامی ضمن خوش آمدگویی به میهمانان و مسئولین دانشگاه و گرامیداشت روز دانشجو بیان کرد: روز دانشجو، امسال نیز بهانه‌ای شد تا گرد هم آئیم و با زبان دانشجویی به بیان دردها و دغدغه‌هایمان بپردازیم.

وی افزود: قالب برنامه امسال انجمن اسلامی عامدانه تفاوتی اساسی با سال‌های پیشین دارد. در سال‌های گذشته، اولویتمان دعوت از شخصیت‌های سیاسی با پیشینه اصلاح‌طلبی به عنوان مهمان ویژه برنامه‌مان بود چون معتقد بودیم دانشجو و جامعه همچنان در جهت بهبود شرایط موجود به شخصیت‌های اصلاح‌طلب اعتماد دارد ولی شرایط به وجود آمده و عقب‌نشینی معنادار شخصیت‌های جناح اصلاح‌طلب از گفتمان اصلاح‌طلبی ما را بر آن داشت که امسال تریبون انجمن اسلامی صرفا در اختیار شما دانشجویان باشد. فرد فرد شما یاران دبستانی سخنران این مراسم هستید. دانشجو امسال می‌تواند مسئولانی را که به این مراسم دعوت شده‌اند، خطاب قرار داده و از آن‌ها انتظار پاسخگویی داشته باشد. سال گذشته در این تریبون از سپری شدن زمستان سخت و بی‌طراوت و از در سر داشتن امید شکوفه‌های ارغوانی سخن گفتیم اما افسوس امروز به‌جای اینکه شاهد به بار نشستن این شکوفه‌ها باشیم، پژمردن آنها را به نظاره نشسته‌ایم و مجددا دل به رویش ناگزیر جوانه‌ها بسته‌ایم. 

در این برنامه محوریت اصلی جلسه بر پایه مطالبات سیاسی و صنفی دانشجویان بود؛ در این مراسم دانشجویان به بیان مشکلات جامعه، دانشگاه، دانشکده ها و انتقاد از مسئولین حاضر و غایب پرداختند، سخنانی که اغلب با استقبال حضار در جلسه همراه بود و تشویق های مکرر آنان گاه پیوستگی صحبت هایشان را بر هم میزد.

پس از بیان مطالبات دانشجویان دکتر آقازاده رئیس دانشگاه با حضور پشت میز به پاسخگویی به مطالبات پرداختند. ایشان ضمن پذیرفتن انتقاد های وارده به دانشکده دندان‌پزشکی ، رویکرد اشتباه مدیریتی در دوران قبلی را علت عمده این مشکلات بیان نموده و بیان کردند:علی رغم تلاش های انجام شده هنوز جای کار بسیاری دارد، ایشان برای توسعه فعالیت های دانشکده دندانپزشکی از افتتاح اختصاصی دو واحد از کلینیک تازه تأسیس تدبیر خبر دادند.

دکتر آقازاده ضمن تأکید بر پرهیز از تندروی های دانشجویی در بعضی موارد مانند درخواست آزادی پوشش  دانشجویان، از کشور های خارجی مثال زدند که در هیچ کشوری رزیدنت بیهوشی با موی باز در اتاق عمل حاضر نمی شود و قانون و قاعده از اصول هر دانشگاه و در هر جای دنیاست .

در مبحث کمبود فضا های آموزشی ایشان اقدامات انجام گرفته در توسعه در طول سال های اخیر را بیان کردند و افزایش ۲۸ هزار متری فضای آموزشی را از جمله دستاورد های مهم دانشگاه بیان نمودند و قول تلاش بیشتر را جهت رفاه حال دانشجویان دادند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی  ارومیه، داروخانه روباتیک در ارومیه را کم نظیر توصیف کرده و هزینه کل پروژه را ۱۴۰۰ میلیون تومان برآورد کردند و این اقدامات را از ملزومات توسعه و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم دانستند.

او همچنین با بیان این مطلب که یک داروخانه روباتیک نه تنها تهدیدی برای آینده شغلی یک دارو ساز نیست، آن را موجب اشتغال و درآمدزایی بیشتر، کاهش هدر رفت و داروهای تاریخ انقضا گذشته دانستند.

دکتر آقازاده همچنین از تلاش دانشگاه برای جایگزین کردن داروسازی واقعی با داروفروشی خبر داده و امید اول توسعه شرکت های دانش‌بنیان در دانشگاه را دانشکده داروسازی اعلام کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  در ادامه از طراحی نقشه راه برای توسعه دانشگاه به عنوان یکی از مهمترین دستاورد های سال های اخیر دانشگاه علوم پزشکی ارومیه خبر داد و اجرای این نقشه راه را منوط به حمایت های دولتی  دانسته و آن را موجب توسعه بیشتر دانشگاه برشمردند .

از دیگر سخنرانان این مراسم دکتر محمدی فلاح معاون امور آموزشی دانشگاه ضمن تشکر از دانشجویان سخنران، دید زیرکانه و موشکافانه دانشجویی را تحسین کرده و ضمن مفید ارزیابی کردن این نشست، از اقدامات انجام گرفته در طول دوران مدیریتی خود گزارشی ارائه نمودند. دکتر محمدی فلاح ضمن پاسخگویی به سوالات دانشجویان از یک جشن و برنامه درخور و شایسته برای دانش آموزان برتر المپیادی و نفرات برتر علمی خبر دادند و افزودند: به علت کمبود زمان در هنگام سفر وزیر محترم  بهداشت امکان تقدیر فراهم نشد اما به طور قطع نخواهیم گذاشت زحمات این دانشجویان بدون تقدیر باقی بماند.

دکتر آقاپور معاون محترم فرهنگی و دانشجویی نیز از دیگر سخنرانان این مراسم، ضمن تقدیر از تشکل انجمن اسلامی دانشجویان به خاطر برپایی این مراسم، تمامی مطالبات رفاهی، فرهنگی دانشجویان را پاسخ دادند.

وی از رشد تعداد ورزش های فعال در المپیاد های ورزشی از تعداد ۴ به ۳۷ رشته خبر داد و ورزش و موفقیت را امری مهم  در دانشگاه دانستند .

شایان ذکر است در این مراسم تمامی مسئولین حاضر در جلسه با قرار گرفتن در پشت تریبون به سوالات دانشجویان پاسخ دادند؛ این مراسم که تا پاسی از شب ادامه داشت با گرفتن عکس یادگاری پایان یافت.

خبرنگار، علیرضا جوزایی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.