یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳

طرح وزارت بهداشت برای تدریس دروس طب سنتی در دانشگاه‌ها

طب سنتی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به طرح وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای تدریس دروس طب سنتی در دانشگاه گفت: هرکتاب ۲۳ جلدی الحاوی می‌تواند مبنایی برای یک کار پژوهشی باشد.

به گزارش مفدا، دکترعلی اصغر پیوندی امروز درحاشیه آیین یادمان رازی در کتابخانه ملی در جمع خبرنگاران گفت: طرحی که وزارت بهداشت داشته و دانشگاه نیز دنبال می‌کند، تدریس دروس طب سنتی و گسترش آموزش مداوم جهان پزشکی بر اساس یافته‌های طب سنتی است تا بر این اساس بتوان دانشجویان پزشکی و دیگر دانشجویان را با طب سنتی آشنا کرد.

وی با اشاره به کتاب ۲۳ جلدی الحاوی گفت: پیشنهاد ما این است که هر جلد این کتاب مبنای یک کار پژوهشی گسترده در داخل دانشگاه باشد و برای افرادی که بر این اساس کار پژوهشی انجام می دهند، یک جایزه تعیین کنیم.
پیوندی خاطر نشان کرد: رازی اولین فردی بود که کارآزمایی بالینی را در پزشکی ایجاد کرد و امیدواریم با گسترش ترجمه این قبیل کتاب ها بتوانیم از ذخیره ارزشمند طب سنتی استفاده کرده تا راهگشای آینده برای ارتقاء سلامت همراه با طب نوین باشد.
به گزارش ایرنا، وی گفت: دانشگاه علوم شهید بهشتی به عنوان دانشگاه پیش گام و پیش رو و بر اساس توانمندی که در داخل دانشگاه وجود دارد و با عنایت به سیاست های بالادستی به ویژه سیاست مقام معظم رهبری میل به گسترش طب سنتی دارد.
مراسم رونمایی از ترجمه کتاب 'الحاوی فی الطب' امروز با حضور دکتر ولایتی و محمد ابراهیم ذاکر مترجم کتاب و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
ترجمه مجموعه ۲۳ جلدی «الحاوی فی الطب» با تلاش مرکز تحقیقات طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و همچنین با حمایت های ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب ایرانی معاونت علمی ریاست جمهوری و زیر نظر دکتر علی اکبر ولایتی به پایان رسیده و مقدمه این کتاب نیز به قلم دکتر ولایتی نگاشته شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.