پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۲

جلسه هم‌اندیشی شورای عمومی صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد

جلسه هم‌اندیشی شورای عمومی صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد

شورای عمومی صنفی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با هدف پیگیری مشکلات صنفی و رفاهی داتشجویان تشکیل جلسه داد.

این جلسه با حضور  شوراهای صنفی خوابگاه‌ها و دانشکده های تابعه دانشگاه علوم پزشکی کردستان تشکیل شد.همچنین در این جلسه مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی  و مدیران زیر مجموعه این معاونت حضور داشتند.
مسئول نهاد دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: چنانچه در دو سال گذشته مشاهده نموده ایم توجه به خواسته های دانشجویان و پاسخ به مطالبات آنان از اولویت های مسئولان دانشگاه  بوده است.
  
حجت الاسلام عارضی در ادامه افزود:ضرورت دارد علاوه بر پیگیری مطالبات صنفی دانشجویان شرایط مناسبی فراهم شود که شورای صنفی همراهی نماید تا به کمک دانشجویان با شناخت و آسیب شناسی فضاهای دانشگاهی بتوان آسیب های موجود در این جامعه فرهیخته را نیز شناسایی نمود.
وی تصریح کرد: در این مسیر ضرورت دارد از توان علمی مدیران مرکز مشاوره استفاده کرد.در این زمینه مرکز مشاوره  می تواند در خصوص شناخت  افسردگی، ناامیدی،چگونگی پر کردن اوقات فراغت راهکارهای مطلوب و مناسبی را در این خصوص ارائه نماید.
عارضی اظهار داشت:برگزاری کارگاههای آموزشی بمنظور توانمند سازی سرپرستان خوابگاههای دانشجویی از ضرورت‌ها می باشد. همچنین می توان از ظرفیت نیروهای متناسب و نزدیک به سن و سال دانشجویان برای برقراری ارتباط بیشتر در سر پرستی خوابگاه هااستفاده کرد.
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه این جلسه گفت:تا کنون بمنظور پاسخ‌گویی به مطالبات دانشجویان سه جلسه با شورای مرکزی صنفی دانشجویان دانشگاه در زمینه بررسی و حل مشکلات رفاهی دانشجویان برگزار شده است و این جلسه نیز  با شورای عمومی صنفی دانشجویان  دانشگاه در حال برگزاری است‌.
دکتر شعبان سپهر ادامه داد: برگزاری چنین جلساتی بیان نیازها و  مطالبات دانشجویان و پیگیری آن از سوی مسئولان دانشگاه را به همراه داشته است.
وی افزود: همه ما در این محیط و جامعه دانشگاهی باید برای یک زندگی خوب و با آرامش تلاش کنیم که این مقصود با تلاش همه ما و دیگران حاصل میشود.
همچنین دکتر سپهر از دکتر کامبیز حسن زاده معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه بخاطر نگاه ویژه به حوزه دانشجویی و حل برخی از مشکلات عمده و تلاش و پیگیری برای تامین منابع و اعتبارات حوزه دانشجویی بویژه سلف سرویس  تشکر کرد.
وی افزود : ان شاالله براین اساس طبق گزارش مدیر پشتیبانی معاونت دانشجویی و فرهنگی تا شهریور ماه اغلب سندهای مالی این معاونت  تسویه خواهد شد. 
دکتر سپهر گفت : ما همه از اساتید و دانشجویان گرفته تا سایر مسئولان دانشگاه و حتی آحاد جامعه در یک کشتی نشسته ایم و مسیر زندگی را طی میکنیم بنابراین باید همه با هم همدلی و همراهی داشته باشیم و البته در این مسیر بنده و مدیران این معاونت به نوبه خود،  خویش را پاسخگو میدانم.
  وی در این راستا گفت: طی ۴۵ روز گذشته از همه هم خوابگاه موجود  بازدید داشته ایم و مشکلات را در این اماکن از زبان دانشجویان رو در رو و حضوری شنیده ایم و اقداماتی را نیز انجام داده ام.در خوابگاه ها  
با دانشجویان نشسته ایم و در فضایی صمیمانه باهم صحبت کرده ایم سپس یک جلسه با شورای مرکزی صنفی برگزار کردیم و مشکلات و ایرادات را مطرح کردیم که در آن جلسه عزیزان شورای مرکزی صنفی پیشنهاد دادند برای پاسخگویی بیشتر به این مطالبات یک جلسه با شورای عمومی صنفی برگزار گردد تا نمایندگان همه خوابگاه ها و دانشکده هاحضور داشته باشند 
معاونت فرهنگی افزود: از نظر نیروی انسانی وضعیت مطلوبی نداریم از ۱۳۵ نفر نیروی شاغل در این معاونت بویژه مدیریت دانشجویی اغلب دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم هستند.
 سرپرستان خوابگاه ها باید دارای مدارک تحصیلی لیسانس روان شناسی تربیتی ، علوم تربیتی، روان شناسی  عمومی باشند ان شاالله در صدد هستیم با حمایت ریاست  دانشگاه و معاونت توسعه‌ این خلا را مرتفع نماییم.
 دکتر سپهر گفت: وظیفه ما این است که نهایت تکریم را نسبت به دانشجو داشته باشیم 
وی افزود : ۴۶٪ بودجه بخش آموزش  و دانشجویی در سال گذشته  تخصیص پیدا کرد.و مابقی اعتبارات ما با حمایت ریاست دانشگاه از سایر منابع  داخلی تامین شد که جای تقدیر و تشکر دارد.
دکتر سپهر افزود: پرده ها و فرش های همه خوابگاه ها بجز خوابگاه رازی شسته شدند.
دکتر سپهر از مسئول روابط عمومی و سایت مفدای معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه  خواست که هر انتقادات حوزه معاونت دانشجویی را حتما از طریق کانال و سایت مفدای معاونت پوشش  دهد.
دکتر سپهر به دانشجویان گفت از آنجائیکه شما عزیزان طالب فضل و دانش هستید بایستی با کسب عصاره فضیلت ها و اخلاق نیک و حسن خلق برخورد و تعامل مناسبی با دیگران داشته باشید. بنابراین لطفا همیشه در کمال آرامش و ادب و متانت انتقادات خود را مطرح نمایید.
وی افزود: وظایف و پیگیری های شورای صنفی بویژه شورای مرکزی آن  فقط در حوزه مسائل رفاهی نیست  بلکه سایر حوزه ها را نیز در بر می گیرد.
دکتر سپهر در پایان بیان کرد:خدای بزرگ گواه است که صادقانه و بدون شائبه اعلام ‌کنم که از ثانیه ثانیه ی با شما بودن لذت میبرم و آن را ارج می نهم. مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خود خادم دانشجویان می‌داند و به این کار افتخار میکند زیرا آنها گل های سرسبد جوانان جامعه هستند. دانشجویان عزیز و ما مسئولان در دو جبهه مقابل هم نیستیم بلکه همه در یک جبهه هستیم تا آینده جامعه و کشورمان را باهم بسازیم.
اگر در خوابگاه نواقصی بود اعلام کنید
مشکلات و مطالبات و پیشنهادات دانشجویان را به اعضای شورای مرکزی صنفی گزارش دهید تا آنها آن را به ما بیان و منعکس کنند
دکتر سپهر در پایان از اعضای شورای عمومی صنفی خواست که اگر از مشکلات مطرح شده در این جلسه موارد و مشکلی حل نشده باقی ماند آن را با اعضای شورای صنفی مرکز مطرح کنند تا آن را پیگیری نمایند.
در ادامه جلسه دانشجویان معین مصطفی دبیر  شورای مرکزی صنفی  کلیاتی در باره شورای صنفی و تعامل مناسب جهت برآورده شدن مطالبات دانشجویان ، مبین احمد پور دبیر کمیته تغذیه درباره برنامه سلف و جیره خشک دانشجویان متاهل، هادی کاله دبیر کمیته سلامت در مورد خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی جهت دانشجویان، شاهو نوری دبیر کمیته حمل و نقل در مورد سرویس های ایاب و ذهاب دانشجویان ، رمضان ابراهیمی دبیر کمیته آموزشی در مورد مسائل آموزشی بویژه مشکل صندلی های دانشکده بهداشت،  دانیال اداک دبیر کمیته تربیت بدنی در مورد مسائل و مشکلات تربیت بدنی،  محمود رسول فتحی دبیر کمیته فرهنگی در مورد نیازها مسائل و مشکلات فرهنگی و نگین فاتحی دبیر کمیته اسکان و رفاهی در مورد مشکلات اسکان دانشجویان ساکن در خوابگاهها به بیان نقطه نظرات خود و مشکلات موجود در این زمینه ها به بحث و تبادل نظر  با مسئولین ذیربط پرداختند.در خاتمه هم  معاون دانشجویی و فرهنگی قول مساعد دادند که نسبت به حل مشکلات باقی مانده در حد امکان و توان معاونت اهتمام کافی بکار را بندند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.