شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

طی روزهای دوم و سوم دی‌ ماه

نشست و کارگاه آموزشی باموضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان» برگزار می‌شود

خودکشی

نشست و کارگاه آموزشی با موضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان» طی روزهای دوم و سوم دی ماه در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

نشست و کارگاه آموزشی با محوریت « پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان» روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری با هدف ارتقای سطح دانش و اطلاعات رؤسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سه، چهار و هفت و همچنین ۵ دانشگاه علوم پزشکی ایران، گلستان، مازندران، ارومیه و شهید بهشتی برگزار خواهد شد.

این کارگاه آموزشی زیر نظر مدرس دکتر  سید کاظم ملکوتی عضو هیات رئیسه و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد و دکتر ملکوتی در این کارگاه دو روزه، در خصوص موضوع پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان و عوامل بروز این پدیده به ایراد سخن خواهد پرداخت و در قالب کارگاه آموزشی‏، نکات مهمی به حاضرین یادآور می‌شود.

در این کارگاه آموزشی، در خصوص علل و عوامل خطرساز( ریسک فکتورها) و عوامل پیشگیرانه و محافظت کننده از خودکشی و نیز راهکارهای درمانی، آموزش‌های لازم به مخاطبان و حاضرین در نشست ارایه خواهد شد.

تحقیقات نشان داده که عواملی چون سن، جنس، سابقه بیماری‌های روانپزشکی(  شامل اضطراب، افسردگی و...)، سابقه رفتارهای خود آسیب رسان توسط فرد و خانواد او، سابقه رفتارهای تکانه‌ای، استرس‌های معنا دار و ...  در ایجاد چنین رفتارهایی موثر است.

همچنین عواملی چون شبکه حمایتی قوی، نظارت خانواده،  باورهای مذهبی، توانایی حل مساله، تجهیز بودن فرد به روش‌های مقابله با استرس‌ها، آموزش مهارتهای زندگی به عنوان عوامل پیشگیرانه و محافظت از خدکشی موثر است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.