یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۸

فراخوان شرکت در سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان

كاشان

علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآنی مدهامتان به آدرسwww.modhammatan.com برای شرکت در این جشنواره ثبت نام نمایند.

به گزارش مفدا کاشان، این جشنواره هرساله به منظور کشف و شناسایی استعدادهای برتر قرآنی فعال کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در قالب ایجاد رقابت سالم، شناسایی و ارتقای سطح اطلاعات عمومی و تخصصی نوجوانان و جوانان علاقه مند به فعالیت های قرآنی برگزار می شود.

ترغیب و تشویق مدیران کانون ها به کشف استعدادهای محلی و منطقه ای فعال قرانی، ایجاد بستر مناسب برای حضور نوجوانان و جوانان در مسابقات سازمان اوقاف و امورخیریه و سایر مسابقات ملی و بین المللی قرآن کریم، استفاده از ظرفیت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی قرآنی جهت تقویت بخش فعالیت های قرآنی در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و آشنایی بیش از پیش مسئولان و مردم با استعدادها و ظرفیت های قرآنی موجود در کانون های فرهنگی هنری مساجد را از دیگر اهداف این جشنواره می باشد.

علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مسابقات قرآنی مدهامتان به آدرسwww.modhammatan.com برای شرکت در این جشنواره ثبت نام نمایند، آخرین مهلت ارسال آثار و اعلام نفرات برتر مرحله استانی به دبیرخانه مرکزی را ۲۵اسفندماه سال جاری اعلام کرد.

خواهران و برادران علاقه مند می توانند در رده های سنی۱۶-۳۰سال در رشته های قرائت(تحقیق) و حفظ کل شرکت کنند، همچنین رده های سنی ۷-۱۶سال می توانند در رشته های قرائت(ترتیل)، حفظ جزء۳۰، اذان، قرائت تقلیدی، نقاشی آیات، قرائت نماز نام نویسی نمایند.

خواهران مجاز به شرکت در رشته های قرائت تقلیدی و اذان نمی باشند،

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام

تکمیل فرم ثبت نام توسط شرکت کنندگان از طریق پایگاه اطلاع رسانی مسابقات مدهامّتانwww.modhammatan.com - بارگذاری تصویر شناسنامه ، کارت ملی و عکس پرسنلی از طریق پایگاه اطلاع رسانی مذکور

    ضوابط کلی رشته‏ ها

 مرحله استانی و کشوری مسابقات برادران در رشته های قرائت و حفظ کل در رده سنی ۱۶ تا ۳۰ سال و در رشته های اذان، قرائت (ترتیل)، حفظ جزء ۳۰، قرائت تقلیدی و نقاشی آیات در رده سنی ۷ تا ۱۶ سال برگزار خواهد شد.

مرحله استانی و کشوری مسابقات خواهران همانند برادران می باشد و  فقط رشته اذان و قرائت تقلیدی برای خواهران برگزار نخواهد شد.

*   رشته قرائت نماز فقط در مرحله کانونی و استانی برگزار می شود.

* در رشته اذان و نقاشی ۱۰ نفر برتر  و در رشته قرائت تقلیدی ۲۰ نفر برتر به مرحله کشوری دعوت خواهند شد.

در رشته اذان دبیرخانه استان موظف است فایل تصویری اذان نفر برتر استان را به دبیرخانه  مرکزی ارسال نماید. پس از بررسی و داوری فایل های ارسالی در دبیرخانه مرکزی از ۱۰ نفر برتر برای شرکت در مرحله نهایی مسابقات دعوت به عمل خواهد آمد.

شرکت کنندگان فقط مجاز به انتخاب و شرکت در یک رشته می باشند.

 امکان جابجایی رشته پس از ثبت نام نهایی وجود ندارد.

 شرایط و ضوابط عمومی شرکت کنندگان در مسابقات‌

همه شرکت کنندگان باید در پایگاه اطلاع رسانی مسابقات به آدرسwww.modhammatan.com  ثبت نام نمایند. در غیر اینصورت اجازه شرکت در مسابقات را نخواهند داشت.

 سکونت در محل برگزاری مرحله استانی مسابقات مدهامّتان الزامی است.

تبصره۱- دانشجویان صرفاً در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه و همچنین طلاب محترم حوزه علمیه با ارائه گواهی معتبر به دبیرخانه استان وطن خود(محل سکونت دائم) و هماهنگی ایشان با دبیرخانه مرکزی،می توانند در استان محل تحصیل یا خدمت خود ثبت نام و شرکت نمایند.

تبصره ۲- شاغلان دستگاه های دولتی و غیر دولتی با ارائه گواهی و به شرط سکونت در محل خدمت سازمانی خود حق شرکت در مسابقات آن استان را دارند.

 تبصره ۳- شرکت کنندگان فقط می توانند در مسابقات یک استان شرکت نمایند، در غیر این صورت از مسابقات حذف خواهند شد.

*   افرادی که به مرحله کشوری راه می یابند باید ۷۰درصد امتیاز مرحله استانی در رشته مورد نظر را کسب نموده باشند.

کسانی که سابقه حضور در مسابقات بین المللی را داشته‌باشند  نمی توانند در مسابقات شرکت نمایند.

*   افرادی که در مرحله کشوری مسابقات سازمان اوقاف طی سه سال گذشته (۹۵ تا ۹۷) رتبه های ممتاز، عالی و شایسته تقدیر را کسب نموده اند، نمی توانند در این مسابقات شرکت نمایند.

تمامی کسانی که رتبه اول تا سوم مرحله کشوری مسابقات مدهامّتان را در دوره یازدهم و دوازدهم کسب نموده­اند نمی‌توانند در همان رشته شرکت نمایند.

* همراه داشتن کارت شناسایی معتبر جهت احراز هویت به هنگام ورود به محل مسابقات، در تمامی مراحل الزامی است.

 * هر گونه تغییرات احتمالی در خصوص مسابقات از طریق پایگاه اطلاع رسانی www.modhammatan.comبه اطلاع خواهد رسید.

گفتنی است؛ مرحله کشوری سیزدهمین جشنواره قرآنی مدهامتان به میزبانی استان خراسان رضوی در شهر مقدس مشهد برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.