دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰

مسوول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

انتخاب فهرست غذای با مشورت نمایندگان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام گرفته است

انتخاب فهرست غذای دی ماه با مشورت نمایندگان دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

مسوول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: تفاوت فهرست غذای این ماه با ماه های گذشته در این است که با نظر نمایندگان دانشجویان انتخاب شده است.

به گزارش مفدا بوشهر، تغذیه قدمتی به درازای عمر بشر دارد، علم تغذیه نقش غذا را در ارتقاء تندرستی و پیشگیری و درمان بیماری ها روشن ساخته است. زمانی این مهم دست یافتنی است که بتوان از این دانش به صورت اصولی و کاربردی در بالا بردن سطح سلامت جامعه استفاده کرد. بدیهی است بکار بردن اصول تغذیه ای صحیح در مورد دانشجویان که گرانمایه ترین سرمایه های هر جامعه ای هستند از مهمترین اهداف آن جامعه است.

اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر،‌ با هدف تأمین غذای دانشجویان و نظارت علمی بر کیفیت و کمیت آن مشغول به فعالیت بوده و عهده دار تهیه، طبخ و توزیع غذای دانشجویان برای وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و بهداشتی می باشد.

این اداره با تلاش برای جایگزین کردن ظروف چینی به جای ظروف یکبار مصرف، استفاده از قاشق و چنگال استیل، مدیریت مصرف انرژی و... توانسته گام های خوبی در جهت ارتقاء فرهنگ محیط زیستی بردارد.

به همین  علت مفدا بوشهر با  اسماء خالدی مسوول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در خصوص تجهیزات جدید اضافه شده و همچنین تمهیداتی که این اداره برای ارتقاء سطح کیفی تغذیه دانشجویان اندیشده است،‌ گفت و گویی کرده که از نظر می گذرد:

خالدی با اشاره به اینکه تجهیزات استاندارد جدیدی به مجموعه تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه شده است، گفت: در هفته جاری انبار مواد غذایی دانشگاه مجهز به پرده هوا شد.  دستگاه پرده هوا با ایجاد پرده ای نامرئی از هوای فشرده در بالای دربهای ورودی ساختمانها به صورت عمودی نصب  و ضمن ممانعت از ورود حشرات و گرد و غبار، عاملی در جهت جلوگیری از به هدر رفتن انرژی (به صورت حرارت یا برودت) می باشد. این اقدام باعث  صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می شود.

وی در ادامه افزود: به طور کلی  این دستگاه جهت حفظ بهداشت و نظافت محیط هایی  مثل آشپز خانه ها و انباره های مواد غذایی  بسیار موثر بوده و استفاده از آن در این محیط ها می تواند از شیوع بیماری های مختلف ، حساسیت ها و … جلوگیری کند.

مسوول اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در خصوص کارهای انجام شده در ماه های اخیر در راستای بهبود کیفیت امور تغذیه ایی دانشجویان بیان داشت: اداره تغذیه با بهره گیری از کارشناسان بهداشت و تغذیه مواد اولیه ورودی را از لحاظ معیارهای کیفی و بهداشتی کنترل می کنند و بر کلیه مراحل تهیه و آماده سازی، پخت و توزیع غذا نظارت کامل دارند. آنچه  برای مجموعه معاونت دانشجویی و فرهنگی مهم است این است که  بتوانیم براساس بضاعت و محدودیت های خود خدمات بهتری را به دانشجویان ارایه دهیم. لذا از هیچ کوششی در دستیابی دانشجویان به غذای سالم دریغ نمی کنیم.

خالدی با اشاره به مطالبات دانشجویان در خصوص تغذیه خود، اظهار داشت: تفاوت فهرست غذای این ماه با ماه های گذشته در این است که امور دانشجویی معاونت طی گفت و گوهای متعدد با شورای صنفی دانشجویان اقدام به  انجام نظر سنجی در خصوص کیفیت، کمیت و تنوع برنامه غذایی کرده است. در نهایت فهرست دی ماه با نظر نمایندگان دانشجویان انتخاب شده است. نظرسنجی این اداره درباره نحوه ی پخت برخی از غذاها هنوز ادامه دارد. تلاش همکاران ما این است که مطالبات منطقی و برحق دانشجویان در خصوص امور تغذیه دانشجویی مرتفع شود.

انتهای پیام/ ط.ت۲۰۵۰

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.