دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

با حضور کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره و سلامت روان مناطق غرب، جنوب غرب و مرکزی کشور

نشست شورای برنامه‌ریزی خدمات یاورانه دانشگاه‌های علوم پزشکی در وزارت بهداشت برگزار شد

نشست مشاوره

نشست شورای برنامه ریزی خدمات یاورانه دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق غرب، جنوب غرب و مرکزی کشور صبح امروز در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار شد. در این نشست رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی مناطق مذکور گزارشی از عملکرد یکساله حوزه کاری خود ارایه دادند.

به گزارش مفدا، در این نشست، رؤسا و کارشناسان ادارات مشاوره مناطق سه، چهار و هفت، گزارشی از فعالیت‌های یکساله حوزه فعالیت‌های دانشگاه‌های تحت پوشش خود را در حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت وزارت بهداشت ارایه کردند.

 بیشترین مشکلات و چالش‌های مطرح شده از سوی کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره، مربوط به  کمبود نیرو و فضای فیزیکی برای فعالیت‌های مشاوره‌ای بود که در این خصوص کارشناسان مشکلات خود را بیان کردند و تصمیمات و راهکارهای لازم برای رفع این کمبودها در حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت وزارت بهداشت عنوان شد.

همچنین در ادامه این نشست، آموزش‌های لازم در خصوص سیستم سیناسا و فرابر از سوی نسرین ستوده مسؤول آی‌تی، به کارشناسان و رؤسای ادارات مشاوره مناطق مذکور ارایه شد و کارشناسان ادارات مشاوره و سلامت روان دانشجویی مناطق سه، چهار و هفت سوالات و ابهامات خود را در خصوص کار با سیستم فرابر بیان کردند که مسؤول مربوطه به جواب سوالات پاسخ داد و ابهامات رفع شد.

گفتنی است، روز گذشته کارگاه آموزشی با موضوع« پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان»  با حضور دکتر افسانه صادقی رئیس اداره مشاوره و سلامت وزارت بهداشت در سالن اجتماعات معاونت فرهنگی ودانشجویی این وزارتخانه برگزار شد.

 کارگاه آموزشی با محوریت « پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان» با هدف ارتقای سطح دانش و اطلاعات رؤسای ادارات مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق سه، چهار و هفت و همچنین ۵ دانشگاه علوم پزشکی ایران، گلستان، مازندران، ارومیه و شهید بهشتی برگزار شد.

این کارگاه آموزشی زیر نظر مدرس دکتر  سید کاظم ملکوتی عضو هیات رئیسه و معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد و دکتر ملکوتی در این کارگاه روزه، در خصوص موضوع پیشگیری از خودکشی و رفتارهای خود آسیب رسان و عوامل بروز این پدیده به ایراد سخن پرداخت و در قالب کارگاه آموزشی‏، نکات مهمی به حاضرین یادآور شد.

در این کارگاه آموزشی‏، روسا و کارشناسان ادارات مشاوره دانشگاه‌های مذکور در قالب یک جلسه پرسش و پاسخ به بیان نظرات، ایده‌ها و مشکلات خود در زمینه برخورد با مراجعین به مراکز مشاوره پرداختند و دکتر سید کاظم ملکوتی به سوالات مطرح شده، پاسخ دادند.

در این کارگاه آموزشی، در خصوص علل و عوامل خطرساز( ریسک فکتورها) و عوامل پیشگیرانه و محافظت کننده از خودکشی و نیز راهکارهای درمانی، آموزش‌های لازم به مخاطبان و حاضرین در نشست ارایه شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.