دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۷

دهمین جشنواره نشریات دانشجوئی کلید خورد

تیتر10

به گزارش مفدا ، دستورالعمل برگزاری «دهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی» با عنوان « تیتر 10» توسط دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد. «مسئوولیت اجتماعی دانشگاه، نقادی منصفانه و آزادانه» شعار این دوره جشنواره است.

ظرفیت‌سازی در فعالان و علاقمندان نشریات دانشجویی جهت ارتقای روزنامه‌نگاری تخصصی و معرفی چهره‌های مؤثر این گونه نشریات به جامعه رسانه‌ای کشور و همچنین توسعه کمی و کیفی نشریات دانشجویی از اهداف این دوره از جشنواره محسوب می شود. کلیه دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه‌های تابعه وزارت‌خانه‌های بهداشت و علوم و همچنین دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، امکان حضور در این جشنواره را دارند. البته در این دوره از جشنواره، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی مشروط بر این‌که بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنان نگذشته باشد، امکان شرکت در جشنواره « تیتر 10» را خواهند داشت.

دهمین دوره «جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور» در سه بخش اصلی شامل «آثار برگزیده» ، « نشریات برگزیده» و «فضای مجازی» برگزار می‌شود. « بخش ویژه» و « نویسندگان برتر» نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره است.


  اضافه شدن بخش « فضای مجازی » به این جشنواره از مهمترین تغییرات این جشنواره نسبت به ادوار گذشته است؛این بخش برای اولین بار و به دلیل اهمیت فعالیت‌های رسانه‌ای و مطبوعات در فضای مجازی  به جشنواره نشریات دانشجویی اضافه شده است. البته جزییات و رشته‌های این بخش هنوز اعلام نشده است.در بخش«آثار برگزیده» دانشجویان مجاز هستند آثار تولیدی خود که در بازه زمانی تیرماه 94 تا 15 دی‌ماه 95 در یکی از نشریات دانشجویی دارای مجوز انتشار ، منتشرشده ‌است را شرکت دهند.

متقاضیان شرکت در این جشنواره در بخش«آثار برگزیده» می‌توانند آثار خود را در رشته‌های تیتر، خبر، مصاحبه، گزارش، سرمقاله و یادداشت، مقاله سیاسی، مقاله فرهنگی، مقاله اجتماعی، مقاله اقتصادی، مقاله صنفی، مقاله ادبی، مقاله هنری، مقاله دینی و قرآنی، طرح، کاریکاتور، طنز، عکس، طرح جلد و گرافیک و صفحه‌آرایی ارائه دهند.

در بخش«نشریات برگزیده» نیز نشریات دانشجویی با زمینه انتشار صنفی، سیاسی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، دینی و قرآنی، ادبی، طنز و کاریکاتور، علمی تخصصی علوم انسانی، علمی علوم پایه، علمی علوم پزشکی و علمی فنی و مهندسی امکان حضور در جشنواره دوره دهم را خواهند داشت. همچنین نشریات دانشجویی با سایر موضوعات نیز می توانند در بخش نشریات عمومی و سایر نشریات امکان حضور داشته باشند.

متقاضیان شرکت در « جشنواره نشریات دانشجویی تیتر 10 » از تاریخ 10 آذرماه جاری تا 15 دی‌ماه
 فرصت دارند  تا نسخه الکترونیکی آثار خود را از طریق وب‌سایت دبیرخانه دهمین دوره جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی به نشانی www.titr10.ir  بارگذاری کنند. مرحله نهایی این جشنواره از 266 بهمن‌ماه تا ششم اسفند سال جاری توسط معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.