چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

گسترش روحیه جهادی در بین دانشجویان سبب ایجاد حس نوع دوستی می شود

بازدید دکتر تاجفرد از اردوی جهادی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه اجرای اردوی جهادی سبب ایجاد حس نوع‌دوستی در بین دانشجویان می‌شود گفت: خدمات‌رسانی به مردم روستاهایی که دسترسی محدودی به مراکز درمانی دارند کار بسیار ارزشمندی است و باید این روحیه جهادی در بین همه دانشجویان گسترش یابد.

اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با محوریت بهداشتی، درمانی، اجتماعی و آموزشی ظهر امروز سه‌شنبه چهارم دی ماه با حضور دبیر مرکزی ستاد فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روستای زاکله‌بر لاهیجان برگزار شد.

محمد رستم‌پور معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه برگزاری این اردو در گفت و گو با خبرنگار مفدا گیلان اظهار کرد: خدارا شاکریم که امروز توانستیم در راستای خدمت به مردم محروم ششمین دوره از اردوهای جهادی استان گیلان را در سالجاری در روستای زاکله‌بر لاهیجان برگزار کنیم.

وی با اشاره به مشارکت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این اقدام خیرخواهانه و جهادی اضافه کرد: تعداد دانشجویان داوطلب دانشگاه علوم پزشکی برای شرکت در اردوی جهادی بسیار زیاد است و هر بار ما مجبور به انتخاب تعداد محدودی از آنان برای حضور  در این اردوها هستیم .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به خدمات رایگانی که در اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شد افزود: ارائه ویزیت‌های رایگان پزشک عمومی و متخصص، ویزیت دندان‌پزشکی، معاینه و مشاوره مامایی و بیماری های زنان، آموزش  و مشاوره بهداشتی، کنترل فشار خون، قندخون و توده بدنی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی، ارایه آموزش های اولیه در موارد اورژانسی، مشاوره تحصیلی و ایستگاه سلامت از مهم‌ترین برنامه‌های  این اردوی جهادی به‌شمار می‌رود.

رستم‌پور با بیان اینکه برگزاری اردوی جهادی در روستای محروم زاکله‌بر لاهیجان با استقبال خوب مردم همراه بوده است افزود: مردم از ساعات اولیه صبح در مدرسه روستا جهت دریافت خدمات مختلف پزشکی حضور داشته اند و این حکایت از آن دارد که ما باید اردو های بیشتری را در مناطق محروم برگزار کنیم تا به رفع نیازهای مردم در حوزه سلامت و پزشکی بپردازیم.

وی ادامه داد:  بیش از ۴۰۰ نفر از مردم روستاهای اطراف منطقه زاکله‌بر و دیگر روستاها جهت ویزیت‌ و  دریافت خدمات درمانی امروز به جهادگران دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به اینکه اجرای اردوی جهادی سبب ایجاد حس نوع‌دوستی در بین دانشجویان می‌شود تاکید کرد: خدمات‌رسانی به مردم روستاهایی که دسترسی محدودی به مراکز درمانی دارند کار بسیار ارزشمندی است و باید این روحیه جهادی در بین همه دانشجویان گسترش یابد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.