چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت:

تدبیر در حوادث امری ضروری است

تدبیر در حوادث امری ضروری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: به منظور تداوم ارائه خدمات سلامت در زمان وقوع بلایا و کاهش آسیب، اقدامات متعددی از جمله، تدوین برنامه مدیریت و کاهش خطر بلایای ویژه دانشگاه انجام خواهد گرفت .

به گزارش مفدا کردستان ،دکتر  سیامک واحدی با اشاره به اینکه پنج دی ماه به مناسبت سالروز وقوع زلزله بم به عنوان روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شده است، اظهار کرد: روز ملی ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی، فرصتی است تا در سطحی وسیع با تکیه بر توانمندی‌های داخلی در مقابله با بحران‌های ناشی از حوادث طبیعی، زمینه‌های پیشگیری و آمادگی عمومی را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: دستاوردهای نظام سلامت طی سال‌های اخیر در حوزه مدیریت و کاهش خطر بلایا بسیار چشمگیر بوده و برنامه‌های آن در سطح منطقه و جهان به خوبی شناخته شده و مورد توجه صاحب نظران و سازمان‌های بین المللی قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: ایجاد فرآیندی منظم به منظور بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت‌های سازمانی، اجرایی و مهارتی با هدف به حداقل رساندن پیامدهای سوء سلامتی مخاطرات طبیعی و انسان ساخت در سطح جامعه، منابع دانشگاه و منطقه از طریق پیشگیری از مخاطرات و کاهش آسیب، ارتقاء آمادگی، پاسخ به موقع و بازیابی با رویکرد توسعه پایدار از برنامه‌های این دانشگاه است.

واحدی عنوان کرد: یکی از چشم اندازهای دانشگاه، مجهز به توسعه یافته‌ترین سامانه سلامت در بلایا و فوریت‌ها و پایین‌ترین سطح خطر در برابر مخاطرات طبیعی و انسان ساخت تا سال  1407 است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : در این راستا دانشگاه علوم پزشکی کردستان به منظور تداوم ارائه خدمات سلامت در زمان وقوع بلایا و کاهش آسیب، اقدامات متعددی از جمله، تدوین برنامه  مدیریت و کاهش خطر بلایای ویژه دانشگاه  انجام خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه در پایان یادآور شد: تعداد زیادی از مصوبات درون بخشی این جلسات در حال اجرا است که از جمله آنها می‌توان به تدوین چارت فرماندهی حادثه ویژه دانشگاه، تدوین برنامه پاسخ نظام سلامت در حوادث و بلایا، منطقه بندی شهرستان سنندج، تعیین استان ها و شهرستان های معین برای کلیه شهرستان های استان اشاره کرد.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.