یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳

بازدید معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از سلف دانشگاه

قاب تصویری از عملکرد سلف سرویس مرگزی در ششمین کنگره اخلاق پزشکی ایران

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به همراه اعضای شورای صنفی دانشجویی دانشگاه، با حضور در سلف سرویس مرکزی از نزدیک در جریان وضعیت سلف و غذای دانشجویان قرار گرفتند.

به گزارش مفداجهرم، در این بازدید اعضای شورای صنفی، محسن تیموری مسئول سلف سرویس، نرگس شاه علیان کارشناس بهداشت محیط و صدیقه مرادی کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی جهرم، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه را همراهی می کردند.

در این بازید که هم‌زمان با وعده ناهار انجام شد، دکتر محسن حجت و همراهان، ضمن صرف غذای دانشجویی در گفتگو با دانشجویان، وضعیت سلف سرویس و میزان رضایتمندی آنان از وعده های غذایی و امکانات سلف را مورد بررسی قرار دادند.

این بازدید در راستای بهبود کیفیت ارائه خدمات صنفی و رفاهی،  سرویس‌دهی غذا به دانشجویان دانشگاه صورت گرفت و نمایندگان شورای صنفی به بیان مشکلات عدیده دانشجویان در حیطه سلف و تغذیه پرداختند.

نظارت بر برندها و مواد اولیه و نحوه نگهداری آن، نظافت کارکنان و بررسی کارت های بهداشت و چگونگی بازنگری آن، نظافت آشپزخانه و انبار، نحوه طبخ غذاها و سرانجام غذا های باقی مانده  ازجمله مواردی بود که مورد بررسی و پرسش قرار گرفت.

دانشجویان شورای صنفی دانشگاه نیز با استفاده از فرصت به دست آمده، علاوه بر طرح مسائل مرتبط به سلف سرویس، دیگر نظرات و دغدغه های خود را در حوزه های مختلف با معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه مطرح کردند.  

در این دیدار دوستانه مسئولان امر عهده دار اندک نواقص موجود بوده و همچنین پیشنهاداتی از سوی نمایندگان ارائه شد که به گفته مسئولان بررسی می‌شود و در صورتی که قابل اجرا باشد در مراتب بالاتر پیگیری خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.