شنبه ۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵

در اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان صورت گرفت؛

بهره مندی بالغ بر۴۵۰ نفر از روستاییان چهلستون" منطقه "ذاکله بر" از خدمات سلامت رایگان

امیرحسین یوسفی

دبیر کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت : در اردوی جهادی یک روزه در روستای "چهلستون" منطقه "ذاکله بر" شهرستان لاهیجان که توسط کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد بالغ بر۴۵۰ نفر از روستاییان چهلستون" منطقه "ذاکله بر" از خدمات سلامت رایگان بهره مند شدند.

به گزارش مفدا گیلان، امیر حسین یوسفی دبیر کانون جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در این اردوی جهادی یک روزه که در مدرسه دبستان معراج این منطقه با حضور دبیر ستاد اردوهای جهادی وزارت بهداشت برگزار شد بالغ بر ۴۵۰ نفر از مردم روستایی از خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی به صورت رایگان بهره مند شدند.

وی ادامه داد:  این اردوی جهادی که با حضور ۲۴ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از رشته های مختلف برگزار شد متشکل از چند بخش متفاوت، شامل بخش غربالگری؛  کنترل فشار خون، قندخون، توده بدنی و مشاوره بوده که ۸ دانشجو پرستاری به ۱۳۶ نفر مراجعه کننده خدمات ارایه کردند و  همچنین در بخش ویزیت پزشک و مشاوره تغذیه، که با حضور ۲ پزشک عمومی، یک کارشناس تغذیه و یک دانشجوی پزشکی مقطع اینترنی انجام شد  ۱۵۶ نفر از روستاییان از خدمات رایگان سلامت بهره مند شدند.

یوسفی اضافه کرد: همچنین با توجه به اهمیت موضوع سلامت دهان و دندان در بخش دندانپزشکی نیز با حضور ۲ دندانپزشک، ۲ یونیت دندانپزشکی و یک دستگاه کلینیموبیل دندانپزشکی به ۲۴ نفر مراجعه کننده خدمت ارائه شد و الویت ارایه خدمات دندانپزشکی نیز با دانش آموزان این منطقه بود.

وی ادامه داد: همچنین در بخش مشاوره بهداشتی و فرهنگی ویژه کودکان، توسط ۳ دانشجو با برپایی ایستگاه مطالعه و اهدای کتاب به کتابخانه مدرسه و تهیه و تولید کتابچه های رنگ آمیزی با هدف آموزش بهداشتی انجام شد که بسیار مورد استقبال کودکان این منطقه محروم قرار گرفت.

یوسفی افزود: "معاینه و مشاوره زنان" ، "فیزیوتراپی" و "گفتاردرمانی" با حضور ۲ دانشجو ترم ۸ مامایی، یک فیزیوتراپ همراه با یک دانشجو فیزیوتراپی و یک گفتار درمان، که به ۵۲ نفر مراجعه کننده خدمات ارائه کردند از دیگر بخش های این اردوی جهادی یک روزه بود.

دبیر کانون‌های جهادی دانشگاه تاکید کرد: کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه هیچ جهت‌گیری نداشته و تنها در جهت خدمت گذاری به مردم در مناطق محروم، ترویج فرهنگ جهادی و آشنایی دانشگاهیان با محرومین فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد:با توجه به انگیزه فراوان دانشجویان برای خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم از مسوولین دانشگاه تقاضا دارم تا در روند امورات و هماهنگی های اردوهای جهادی تسریع بخشند تا از این پتانسیل موجود به بهترین شکل استفاده شود.

دبیر کانون‌های جهادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: از دانشجویانی که برای شرکت در اردوی جهادی ثبت نام می کنند اما به علت تعداد متقاضی بسیار زیاد نتوانسته ایم فضای حضور همه آنان را در این کار خیرخواهانه فراهم کنیم  عذرخواهی می کنم و امیدوارم با افزایش تعداد اردوهای جهادی بتوانیم از حضور بیشتر دانشجویان بهره ببریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.