جمعه ۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶

تقدیر از تلاش های شبانه روزی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ مسئولین باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند/نزدیک شدن تخت های درمانی کهگیلویه و بویراحمد به متوسط کشوری

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از دکتر ایلامی، از دانشگاه علوم پزشکی استان در جهت ارتقا سطح سلامت تقدیر کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد ضمن تشکر از دکتر ایلامی، از دانشگاه علوم پزشکی استان در جهت ارتقا سطح سلامت تقدیر کرد.

به گزارش مفدا یاسوج، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی گفت: طی ۴۰ سال گذشته در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان کارهای بزرگی در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در اوایل انقلاب در جهت سازندگی وقف، فعالیت های مختلفی صورت گرفته و از شرایط استان های مختلف کشور در قبل و بعد از انقلاب اطلاعات کافی داریم، عنوان کرد: امروز به برکت نظام در بخش های مختلف حرفهای زیادی برای گفتن داریم.

 وی افزود: جا دارد از تمامی مسئولان و مدیران کشور در دوره های مختلف که برای خدمتگزاری به مردم کوتاهی نکردند، قدردانی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه دولت برای رفع محرومیت ها از هیچ تلاشی فروگذاری نمی کند، اظهار داشت: با توجه به محرومیت های موجود در کشور نباید با طرح وعده های غیر ممکن برای مردم مطالبه ایجاد کرد، زیرا مردم از نه گفتن منطقی مسئولان، بیش از وعده های بی اساس موافق هستند.

دکتر قاضی زاده هاشمی ادامه داد: مسئولین باید پاسخگوی مطالبات به حق مردم باشند زیرا مسئولیت همچون اداره کردن یک خانواده است با این تفاوت که پدر خانواده قدرت نه گفتن به فرزندان خود را دارد، ولی مسئولین در برخی مواقع این توانایی را ندارند.

نزدیک شدن تخت های درمانی کهگیلویه و بویراحمد به متوسط کشوری

وی اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد با افتتاح ۲ بیمارستان ۲۹۴ تختخوابی یاسوج و 32 تختخوابی باشت به متوسط تعداد تخت های درمانی کشور نزدیک شده است، به گونه ای که ۲۵۰ تخت درمانی کمتر دارد که امیدواریم با افتتاح بیمارستان خصوصی زاگرس این مهم تحقق یابد.

وزیر بهداشت درمان، آموش پزشکی با اشاره به اینکه کهکیلویه بویراحمد سرمایه های بالقوه فراوانی از جمله معادن فسیلی، دامپروری، کشاورزی و طبیعت بکری دارد، اذعان داشت: با این شرایط، در بخش برنامه ریزی و بودجه راهبرد تعیین نکرده‌ایم و هر استانی به صورت دیمی به هر باغچه یک بیلچه می‌زند.

 دکتر قاضی‌زاده هاشمی با عنوان این مطلب که افتتاح بیمارستان یاسوج و برخی مناطق دیگر کشور از خواسته های قلبی ما است، تصریح کرد: اعضای مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد برای به سرانجام رسیدن پروژه های حوزه بهداشت و درمان به جد پیگیر هستند.

وی گفت: وزارت بهداشت و درمان 500 هزار پرسنل دارد که از این تعداد حقوق و مزایای ۱۳۰ هزار نفر، از درآمدهای داخلی تامین می‌شود، در صورتی که بسیاری از دانشگاه‌ها با کسری روبه‌رو هستند.

 وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کسری دانشگاه‌ها را یک مشکل برای وزارت و بهداشت و درمان عنوان و افزود: امید است بتوانیم به گونه ای عمل کنیم که رضایت مردم را از دست ندهیم.

 وی خاطر نشان کرد: برای تامین پاداش بازنشستگان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم و امید داریم این مشکل در کمترین زمان ممکن برطرف شود.

دکتر قاضی زاده هاشمی در پایان با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت گفت: این طرح ثمره تلاش و دغدغه مندی دولت های یازدهم و دوازدهم به ویژه شخص رئیس جمهور بوده است.

بر پایه این گزارش نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون وزیر راه و شهرسازی، استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و جمعی از مسئولین در سالن دولت یاسوج برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.